1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. کتاب عکس «کوه آبیدر سنندج» مسعود مرادسلیمی منتشر شد
کتاب عکس «کوه آبیدر سنندج» مسعود مرادسلیمی منتشر شد

کتاب عکس « کوه آبیدر سنندج » با عکس هایی از مسعود مرادسلیمی که چندی پیش به چاپ رسیده و منتشر شده بود، جهت تهیه علاقمندان در اختیار « پایگاه تخصصی کتاب عکس » (KetabeAks.ir) قرار گرفت.
کتاب عکس « کوه آبیدر سنندج » دربرگیرنده بیش از یکصد قطعه عکس از پروژه تصویری است که عکاس «مسعود مرادسلیمی» طی شناخت، تحقیق و پژوهشی که از موضوع و منطقه به عمل آورده در سال ۱۳۹۶ منتشر کرده است.

در ابتدای این کتاب عکس، عکاس متنی را خطاب به دارندگان کتاب آورده است که:
“دوربین عکاسی در امتداد هنر میکشاندت آنجایی که تنها می مانی ولی تنها نیستی!
شکوه طبیعت رخ می نماید، آن را حس می کنی، ولی قادر به بیانش نیستی!
ابر و نور، درخت و گل، سنگ و صخره، برف و مه به کمک تو می آیند تا عکسی بدست آری و تو تنها شاهد باشی.
بازگشت از کوه با دستانی پر در طی سه سال، همه چیز را درگیر خود کرده از لحظات عمر تا آنچه داری و نداری، تا به دست آری، آنچه می‌خواهی.
عمر می رود و می گذرد و آبیدر پابرجا، همچنان لبخند می زند و آن را به لبانت می‌نشاند …
پس تا هستیم، دستی بر آریم و قدمی نهیم برای ارج نهادن بر آنچه داریم و وجودش خود به خود عالی و زیباست، بی کم و کاست، اگر چشم دل باز کنیم …
و دل نوشته ها بخشی از احساس گم شده در عکس، که فراتر از دیدن قدم می‌نهد و به آنچه می‌بینی ارزشی دوباره می‌بخشد، اگر بتواند همراهیت کند، تا چه قبول افتد.
در این مسیر، داشتن خانواده‌ای بهتر از آب روان، شهری پر از دوستان مهربان و زادگاهی با انسان های والا مقام نعمتی است پایان ناپذیر “
مسعود مرادسلیمی  متولد اَمرداد سال ۱۳۴۲ در سنندج و دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته عکاسی از دانشکده هنر است و این کتاب در کنار دو مجموعه کارت پستال(+) و (+) از ایشان به عنوان مجموعه آثار تالیفی این عکاس هنرمند کُرد زبان به شمار می رود.
کتاب عکس « کوه آبیدر سنندج » دستاورد تلاش عکاس در منطقه سنندج طی سال های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۶ است.  انتخاب ۱۵۵ قطعه عکس رنگی توسط عکاس در قالب ۱۸۰ صفحه به شماره شابک: ۹۷۶-۶۰۰-۰۴-۸۹۷۳-۱ در قطع خشتی با مقدمه ای با متن و قلم عکاس، در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به قیمت یکصدوپنجاه هزار تومان/ ۱۵۰۰۰۰تومان چاپ شده و جهت معرفی و ارایه در اختیار « پایگاه تخصصی کتاب عکس » قرار گرفته است.
در صورت تمایل به سفارش و دریافت نسخه ای از کتاب عکس « کوه آبیدر سنندج » به سایت کتاب عکس مراجعه و یا « ایـنـجـا » کلیک کنید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک
پیشین
نمایشگاه آثار برگزیده نخستین جشنواره هنرهای تجسمی ساتین
پسین
کتاب «پرسش و پاسخ آزمون‌های ارشد عکاسی» منتشر شد

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست