کتاب عکس چهارمین جشنواره بین المللی عکس شیراز امروز منتشر شد

کتاب عکس « چهارمین جشنواره بین المللی عکس شیراز امروز » با عکس هایی از آثار عکاسان ایرانی در انتشارات سرای اهل قلم چاپ و منتشر شد و جهت معرفی در سایت کتاب عکس، به دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک رسید.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، در کتاب عکس « چهارمین جشنواره بین المللی عکس شیراز امروز » دستاوردی از نتیجه فراخوان چهارمین فراخوان دبیرخانه جشنواره ای با همین عنوان است که پس از نشر فراخوان در اواخر اسفندماه سال 1395، طی بهار سال جاری با دبیری هاشم مظاهری و دبیر اجرایی اشکان پردل در بخش های: بخش های جشنواره: «گردشگری و زیارت، شهرنگار و مهربانی اینجاست» به بار نشست.
در جریان برگزاری این دوره از جشنواره بنابر آمار منتشر شده دبیرخانه، تعداد 2760 قطعه فایل عکس از 429 شرکت کننده در بخش گردشگری و زیارت،  تعداد 2600 قطعه فایل عکس از 260 شرکت کننده در بخش شهرنگار و تعداد 1963 قطعه عکس به نمایش گذاشته شده در شبکه اجتماعی محیط اینستاگرام در بخش مهربانی اینجاست ، مشارکت داشته اند. در مجموع می توان از 7323 اثر از عکاسان داخلی و خارجی به این جشنواره رسید که از مجموع متقاضیان تعداد 80 عکاس داخلی و 20 عکاس خارجی در اردوی عکاسی به مدت یک هفته به شیراز دعوت شدند.

محمدحسن اسدی سرپرست شهرداری شیراز در بخشی از متن چاپ شده اش در ابتدای کتاب آورده است: «شیراز؛ این شهر هزارنقش رازآلود، گوشه گوشه اش دنیایی حرف برای قاب های خالی جهان دارد و آرزو می کنم روزی عکاس هایی از سراسر جهان تنها برای شرکت در فستیوال بزرگ شیراز امروز به این دیار آباد از عشق و عرفان سفر کنند؛ شگفتی های شهرمان را از دریچه ی لنزهایشان ببینند و قاب کنند و به جهانیان نشان بدهند».

مسئولیت داوری عکس های « چهارمین جشنواره بین المللی عکس شیراز امروز » را عکاسان و کارشناسانی چون: محمد ستاری، کیهان ولی نژاد، اسعد نقش بندی، شهربانو ثابت، فاطمه کهن سال ، اسماعیل عباسی، سجاد آورند و زهره صحّت برعهده داشته اند.

کتاب عکس « چهارمین جشنواره بین المللی عکس شیراز امروز » به اهتمام هاشم مظاهری زاده، حسن ایزدی و اشکان پردل و با همت و پشتیبانی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز در سه بخش موضوعی به شماره شابک: 4-7-95272-600-978 در 102 صفحه به سال 1396 در قطع وزیری، طراحی جلد و صفحه آرایی محسن پایدار، ترجمه مجتبی قاسمی، در انتشارات سرای اهل قلم، با شمارگان 1000 نسخه چاپ شده و جهت معرفی و ارایه در اختیار پایگاه تخصصی « کتاب عکس » قرار گرفته است.

در صورت تمایل به سفارش و دریافت نسخه ای از این تالیف به سایت کتاب عکس مراجعه و یا « ایـنـجـا » کلیک کنید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید