« کرفتو و زیویه » کردستان، مقصود آتی همسفران با چیلیک

تور عکاسی چیلیک در قالب کارگاه عکاسی گروهی و با هدف مستندسازی آیین های مرسوم در آستانه عیدسعید فطر، روستاهای شمالی استان کردستان را به عنوان مقصد بعدی عکاسان همسفر با این رسانه برگزیده است.
تور عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” پس از برگزاری نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک و در پس عبور از بیش از هفتادوپنج عنوان تور در زمینه موضوع های گوناگون عکاسی در وسعت استان های کشور، با هدف ثبت آیین های قومی و مستندسازی این رسوم، روستاهای اطراف شهرستان سقز و دیوان دره را به عنوان مقصود آتی نگاه همسفران با تور عکاسی چیلیک برگزیده است.
همچنین دیدار و عکاسی از جاذبه های گردشگری همچون غار باستانی، تاریخی و چند طبقۀ کرفتو را نیز در این برنامه دارند.

همسفران تور عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” – به یاری پروردگار – با وجود دریافت اطلاعات لازم در خصوص آیین های رایج در سطح منطقه و آگاهی از رسوم اعتقادی مردم، مطابق برنامه با حضور و همراهی کارشناس عکاسی گروه، با توجه به ضرورت حضور و شناخت موقعیت های عکاسی: مستند، مردم شناسی و گزارشی، پس از اذان ظهر روز چهارشنبه 24 تیرماه به سوی مقصد حرکت کرده و پس از دریافت اطلاعات لازم در قالب گروه های مشخص و برنامه معلوم همزمان با نخستین طلیعه نور صبحگاهی روز پنجشنبه به عکاسی می پردازند.

« کرفتو و زیبویه » کردستان، مقصود آتی همسفران با چیلیک

مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی این مرکز، شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، فرم و مفهومی افزایش دهند.
همچنین لازم به تاکید است برنامه ریزی، طراحی، اطلاع رسانی و برگزاری تورهای عکاسی چیلیک، به شکل مستقل صورت گرفته و مراتب اطلاع رسانی آن نیز برای پذیرش و حضور افراد در سطوح گوناگون: دانشجویان، علاقه مندان، هنرجویان، عکاسان و … تنها از طریق دفتر پشتیبانی این رسانه خواهد بود.

این در حالی است که همسفران با مشارکت در انعکاس گزارش تصویری تور و حضور در دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون عکس های ثبت شده و انتخاب عکس های برتر این تور عکاسی در محل دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” تجربه خواهند کرد.
لازم به ذکر است مبدا حرکت تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” از دفتر این رسانه واقع در ضلع شمالی میدان هفت تیر در تهران می باشد.
تورهای آتی ” پایگاه عکس چیلیک “ (Chiilick.com) با هدف عکاسی از: عشایر اردبیل، کوره های آجرپزی تاکستان، روستاهای کردستان، غروب ماسوله و صبحگاه قلعه رودخان، ارتفاعات ساواشی(تنگه واشی)، آبگیر الندان، روستا و کویر ورزنه، پلور، تالاب های انزلی و میانکاله، غار کتله خور، کلیبر، دریاچه شورمست، تفرش، پلور، غار رود افشان، جزیره قشم، ترکمن صحرا، نهارخوران گرگان، کردستان، سوادکوه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران در گرگان، منطقه اسالم به خلخال، طبیعت آستارا، طبیعت منطقه کپورچال و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.
علاقمندان جهت طرح سایر پرسش ها و دریافت اطلاعات بیشتر پيرامون نحوه برگزاری، با شماره اصلی دفتر پایگاه: 88348824 و یا مسئول تور 09122797717 تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در تور عکاسی غار کرفتو و زیویه ايـنـجـا کليک کنند.
—————————————————————————————————————————————————————-
برای مشاهده گزارش تورهای برگزار شده “ ایـنجـا ” و جهت مشاهده تورهای عکاسی آتی این رسانه “ ایـنـجـا ” کليک کنید.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید