گرامی داشت هفته دفاع مقدس از نگاه عکاس جنگ

مجموعه عکس های دفاع مقدس مربوط به مبارزه هشت ساله کشورهای عراق و ایران از نگاه " مهدی رودباری " در تارنمای شخصی این عکاس به نمایش گذاشته شده است.
به گزارش " پایگاه عکس چیلیک "(Chiilick.com) در این نمایشگاه تعداد 20 قطعه عکس رنگی از مجموعه عکس های " مهدی رودباری " با نگاهی به پرتره ها و تیپ نگاری، حماسه شهادت، اسارت و موضوع هایی چون زندگی گروهی رزمندگان از عملیات هایی چون: والفجر هشت(منطقه فاو)، عملیات بدر، ارتفاعات میمک از سالهای 1363 و 1364 بارگذاری شده است.

مهدی رودباری به بهانه نمایش این آثار در چند سطری چنین آورده است:
31شهریور یادآور تهاجم همه جانبه رژیم متخاصم عراق با چراغ سبز امریکا از تمامی مرزهای زمینی هوایی و دریایی به کشور عزیز مان ایران است. مردم ایران هنوز غائله خرمشهر و بمب گذاری در لوله های نفتی و بلوای کردستان را که همگی بدست عوامل حکومت عراق صورت گرفته بود را فراموش نکرده بودند که اینبار صدام ناامید از نوکرانش اینبار خود وارد کارزار شد و بعد از 8 سال دست و پا زدن در برابر اراده فولادین ملت ما سر تعظیم فرود آورد.
جالب است که بدانیم در 200 سال اخیر 7 جنگ به ایران تحمیل شده بود که در تمامی آنها با قراردادی ننگین بخشی از خاک ایران جداشد و این تنها جنگی بود که دشمنان نتوانستند حتی یک متر از خاک ایران را جدا کنند و البته برای پوشش خبری و عکاسی این جنگ بزرگ قرن چه خیل عکاسان و خبرنگاران گرانقدر این سرزمین که به خاک و خون کشیده نشدند. یادشان گرامی.

" مهدی رودباری " متولد شهریورماه سال 1341 می باشد و دانش آموخته مدرک کارشناسی عکاسی از دانشکده هنرهای زیبا است.
این نمایشگاه تا پایان روز دهم مهرماه سال جاری در طول ساعات شبانه روز در لینک های مربوط به آثار عکاس با عنوان " عکس های دفاع مقدس " بارگذاری شده و امکان نمایش دارد.
جهت مشاهده آثار منتخب این عکاس در پایگاه شخصی ایشان می توانید " ایـنجـا " کلیک کنید.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید