گزارشی از نشست با عکاسانِ نمایشگاه « بوسه کلیمت … »

گزارشی از نشست عکاسانِ نمایشگاه گروهی
بوسه ی کلیمت به عاشقانه های پلاک 4
گردآورنده : الهام زارع نژاد
دوشنبه 9بهمن 96
ساعت 18گالری دنا
در این نشست که پیرامون عکسهای نمایشگاه بود، با مقدمه ی الهام زارع نژاد که توضیحاتی در شکل گیری این مجموعه ارائه داد آغاز شد.
نمایشگاهی بر محور عشق ، نفرت و خیانت از مجموعه ی پلاک 4 که منظور همان گالری دنا است و سومین نمایشگاهی است که با انتخاب یک محتوا از یک تابلوی نقاشی معروف گرد آوری می گردد.

سیوا شهباز که با یک اثر سیاه و سفید 100در 70 در این نمایشگاه حاضر است چگونگی انتخاب اثر خود را که با کپشن عشق انتخاب شده است شرح داد و سپس صمد قربانزاده با اثرفتومونتاژش در اندازه ی 100در 70 و تاثیراتی که از نگاه فروید و همچنین نفرت و خیانت در ذهنش شکل گرفته توضیحاتی داد و مخاطبین نیز با او وارد گفتگو شدند.
آرمان استپانیان در میان مهمانان حاضر از کار صمد نقد مثبت کرد و توضیحاتی در مورد تابلوی بوسه ی کلیمت ارائه داد.


پس از او مسعود قرایی که خود را عکاس خیابانی می داند در روند انتخاب اثرش که با نگاه خیانت انتخاب کرده بود صحبت کرد و همچنین برای حضار توضیح داد که دواثر اولی که برای نمایشگاه قاب کرده بود و در مورد بوسه و عشق بود توسط ارشاد مجوز نمایش نگرفت سپس یوریک کریم مسیحی ، موضوع نمایشگاه را و چرایی انتخاب یک موضوع و زیر اسم بردن ِ یک اثر را با کیوریتور نمایشگاه الهام زارع نژاد به چالش کشاند.
مهدی سروری و کامران شریفی، مریم خونساری ، الناز امینی از دیگر حاضرانی بودند که در باب آثار نمایشگاه و عکسها صحبت هایی کردند که جلسه به مواردی چون کیوریتورینگ در ایران نیز کشیده شد و با بحث و گفتگوی باقی مخاطبین به مسیرِ بررسی نظر عکاسان و خوب یا بد بودن ِ حضور آنها در نمایشگاه های مولتی مدیا رسید و با یک عکس دسته جمعی یادگاری به پایان رسید.
الهام زارع نژاد
تهران
بهمن ِ برفی ِ سال 1396

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید