گزارش اختتامیه جشنواره بازار تاریخی اراک

گزارش اختتامیه جشنواره بازار تاریخی اراک

نخستین جشنواره ملی عکس بازار تاریخی اراک با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
نخستین جشنواره ملی عکس بازار تاریخی اراک با معرفی نفرات برتر خود در بخش حضوری و غیرحضوری به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره بازار، معاون عمرانی استانداری مرکزی در این مراسم گفت: برگزاری این جشنواره به جز بحث تخصصی عکس و هنر، یک فلسفه دیگر را دنبال می کرد و آن معرفی جاذبه های فرهنگی استان به عنوان اثر ملی در زمره میراث جهانی بود.
مهدی زندیه وکیلی افزود: نماینده فرهنگی یونسکو نیز در بازدید از بازار به این نکته تاکید کرد که بازار اراک از نظر جنبه های زیباشناسی و معماری یکی از زیباترین بازارهای ایران است.
وی ادامه داد: حضور هنرمندان عکاس جوان و نگاه خاصشان به بازار بعنوان میراث فرهنگی، قطعا رونق خاصی به شناخت و معرفی بازر در آینده خواهد داد.
زندیه وکیلی افزود: هر یک از شرکت کنندگان در این جشنواره سفیری خواهند بود برای معرفی بازار اراک، بازاری که شاید خیلی ها وقتی برای اولین بار آن را می بینند انتظار این همه جاذبه در آن را نداشته باشند.
وی ادامه داد: جشنواره بهانه خوبی بود برای نگاه هایی از منظرهای مختلف به زیبایی های بازار که تاکنون دیده نشده بود که امیدواریم در سال های آینده با رویکرد بهتری دنبال شود.
معاون عمرانی استاندار مرکزی تاکید کرد: گردآوری 1900 عکس با کیفیت بالا دستاورد این جشنواره بوده که از این پس معرف بازار اراک در مجامع مختلف خواهد بود.
مدیرکل میرا ث فرهنگی استان مرکزی نیز در این مراسم گفت: این جشنواره در راستای پیگیری برای جهانی شدن بازار اراک برپا شد.
سید محمد حسینی افزود: در این جشنواره نزدیک به دو هزار عکس با دیدگاه ها و بینش های مختلف گرفته شده که نمایانگر اصالت زندگی و تاریخ گذشتگان در بازار اراک است.
وی گفت: قطعا ما تنها به فکر نمایش زیبایی های بازار نیستیم بی شک بازار دارای آسیب هایی شده است که آن نیز برای ما حائز اهمیت است.
دبیر جشنواره ملی عکس بازار نیز دربخشی از این مراسم گفت: دو سال پیش استارت چنین جشنواره ای در راستای شناسایی ارزش های بازار و نگاه دوباره به ظرفیت های تاریخی و فرهنگی آن زده شد و خوشحالیم که پس از پیگیری ها دوره اول برپا شد.
عادل عزیزی افزود: حضور 95 عکاس و 807 عکس در بخش غیر حضوری و 95 عکاس و 1010 عکس در بخش حضوری نشان دهنده استقبال هنرمندان عکاس کشور از این جشنواره بود.
وی ادامه داد: امیدوارم این جشنواره اهداف بزرگتری را دنبال کند و در راستای ثبت جهانی مسیر را هموارتر کند.
بنا بر این گزارش در پایان نفرات برتر بخش های مختلف با داوری محمد مهدی رحیمیان، فرهاد سلیمانی و حمیدرضا مجیدی به شرح ذیل اعلام شدند:
در بخش غیرحضوری:
محمد وروانی فراهانی شایسته تقدیر رییس جشنواره و رضا فلاحی شایسته تقدیردبیر جشنواره شناخته شد.
در این بخش امیر عنایتی، نوید عزیزی و قاسم فتحی بعنوان نفرات برتر اعلام شدند.
در بخش حضوری:
مجید شقایی فلاح و سروش جوادیان شایسته تقدیر رییس جشنواره و روح الله صالحی نیز شایسته تقدیر استانی شدند.
نفرات برتر این بخش ویدا مسگرانی، سهیل زندآذر و عطا رنجبر زیدانلو بودند.
نخستین جشنواره ملی عکس بازار تاریخی اراک 28 تا 31 تیر در اراک برپا شد.

 
منبع: پایگاه عکس چیلیک


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید