گزارش اختتامیه جشنواره عکس نعنا در کاشان

نخستین جشنواره ملی نعنا از ۱۹ تا ۲۱ شهریور ماه با ویژه برنامه های کارگاه طب سنتی، کارگاه به زراعی، کارگاه اسانس، طب الرضا، ارائه مقالات و مسابقه عکاسی در کاشان برگزار شد.
در مراسم اختتامیه این جشنواره نفرات برگزیده نخستین مسابقه عکاسی جشنواره ملی نعنا معرفی شدند.
دبير مسابقه عكس نعنا در منطقه فين كاشان گفت: نخستين مسابقه عکس نعنا در سه بخش: اصلی(تک عکس)، جانبی(صنعتی، تبلیغاتی و فتومونتاژ) و مجموعه عكس برگزار شد.

قاسم گندمی گفت: تهيه عكس از گياه نعنا شامل گل نعنا، برگ نعنا و جزئيات نعنا از محورهای اصلی این مسابقه عکاسی می باشد.
وی شناسایی گياه نعنا، معرفی نعنای منحصر به فرد فين،ارتقای سطح آگاهی مردم در استفاده از اين گياه برای مصارف دارویی و طب سنتی در سطح كشور را از مهمترين اهداف نخستين مسابقه عكس نعنا در منطقه فين كاشان برشمرد.

در ادامه دبیر و هیئت داوران مسابقه عکاسی نعنا از تمامی هنرمندان که از شهرهای مختلف در این مسابقه شرکت کردند تشکر و طی بیانه ای عنوان نمود:
دبیرخانه و هیئت داوران نخسیتن مسابقه عکس جشنواره ملی نعنا در منطقه فین کاشان لازم می داند از همه هنرمندانی که با تلاش خود بر گنجینه هنری عکس نعنا افزوده و توانسته اند با تولید محتوایی بصری و گویا از این پتانسیل قوی گامی بلند بردارند سپاسگذاری نماید.
قاسم گندمی افزود: هیئت داوران متشکل از: امیر مقامی و علیرضا محمدی پس از مشاهده آثار و امتیاز بندی بر اساس استفاده صحیح از ابزار، ترکیب بندی، مفهوم و خلاقیت در عکسها نفرات برتر را به شرح ذیل معرفی نمودند:

“بخش تک عکس”
جایزه اول شامل تندیس جشنواره، لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 3 میلیون ریال به آقای جواد نعمتی
جایزه دوم شامل تندیس جشنواره، لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 2 میلیون ریال به خانم نفیسه اسماعیلی همراه با سپاس ویژه از عکس “همزیستی”
جایزه سوم شامل تندیس جشنواره، لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ1 میلیون ریال ؛ آقای مالک مقامی
هچنین در این بخش عکس “پرواز” از خانوم نازیلا جهانگیر بدلیل ثبت لحظه ای ناب شایسته تقدیر شناخته شد.

“بخش جانبی(صنعتی،تبلیغاتی و فتومونتاژ) “
جایزه اول شامل تندیس جشنواره، لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 2 میلیون ریال به خانم فریبا کردگاری
همچنین در این بخش هیئت داوران آثار خانمها نازیلا جهانگیر و شیما مقامی نژاد را شایسته تقدیر دانسته و جایزه ویژه ای از طرف مجتمع کشت و صنعت سارا گلاب به ایشان اهدا گردید.

“بخش مجموعه عکس”
دراین بخش پس از مشاهده آثار دریافتی هیچ کدام از آثار امتیاز لازم را کسب ننمودند.
نخستین جشنواره ملی نعنا با حضور مسئولان شهرستان کاشان، رئیس انجمن‌های گیاهی ایران و کارشناسان با ارائه مقالات، اهدای جوایز به نفرات برتر و رونمایی از تمبر جشنواره به کار خود پایان داد.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید