گزارش اختتامیه دومین جشنواره عکس سرمایه اجتماعی

گزارش اختتامیه دومین جشنواره عکس سرمایه اجتماعی

دبیرخانه دومین جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی ، آیین اختتامیه این دور از جشنواره را غروب روز سه شنبه یکم دی ماه جاری برگزار و با معرفی عکاسان برگزیده هیات داوران به کار خود پایان داد .
سرمایه اجتماعی رشت به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی با حضور مدیران و مسئولان استانی ، عکاسان برگزیده و محلی در سالن شهید رحمدل مجتمع خاتم الانبیاء شهرستان رشت برگزار شد.
در ابتدای این مراسم نسیم طواف زاده مدیرعامل موسسه سبزکاران پیرامون انگیزه و اهداف راه اندازی این جشنواره نکاتی را برای حاضرین بیان کرد و با نام بردن از هجمه های محیطی آشکار و پنهان، سرمایه های اجتماعی جامعه امروزی مان را در محورهای دین، اجتماع، اخلاق و انسانیت متذکر شد و تاثیرات مخرب این هجمه ها را برای نسل های امروز و فردای جامعه نگران کننده خواند .
ایشان به ضرورت اطلاع رسانی و اگاهی و شناخت رفتارهایی که با عنوان سرمایه اجتماعی و ارزش های اخلاقی ، معنوی و انسانی در جامعه از آن یاد می کنیم هم اشاره ای کرد و اعتماد به رسانه ای چون عکس را به عنوان ارایه ای تصویری و باورمند از جمله روش های تاثیر گذار در عرصه مقابل با هجمه ها یاد کرد و برگزاری دومین جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی را در راستای این باوردانست .

سرمایه اجتماعی رشتسپس فاطمه ارمک دبیر اجرایی جشنواره به جایگاه دعوت شد و گزارشی را از روند کار جشنواره و آمار فایل های رسیده و داوری شده و راه یافته به نمایشگاه دومین جشنواره عکس سرمایه اجتماعی ارایه کرد.
« یونس رنجکش » سرپرست اداره کل امور اجتماعی استانداری گیلان ، « قربانعلی محمدی پور » مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان و « محمد حسن پور » ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت از جمله میهمانانی بودند که در این مراسم حضور یافتند .

در ادامه محمد شباب گلچین به نمایندگی از طرف هیات داوران دومین جشنواره عکس سرمایه اجتماعی : کریم ملک مدنی ، داود عامری و محمد شباب گلچین ، بیانیه هیات داوران را خواند(+) و سرانجام عکاسان برگزیده گروه داوری معرفی و با حضور در جایگاه، جوایز خود را دریافت کردند .

عکاسان برگزیده به این ترتیب تعیین و معرفی شدند :
رتبه نخست: امیر بهروزی راد از استان خراسان رضوی(شهر رشت)، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی معادل پانزده میلیون ريال
رتبه دوم: مهدی طاهری از استان تهران(شهر تهران)، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی معادل ده میلیون ريال
رتبه سوم: علی حسنعلی زاده از استان خراسان رضوی(شهر قوچان)، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی معادل پنج میلیون ريال
جایزه ویژه تقدیر از مجموعه عکس: داوود ایزدپناه از استان کهگیلویه و بویراحمد(یاسوج)، لوح تقدیر و جایزه نقدی معادل سه میلیون ريال
تقدیر از سوی موسسه سبزکاران: مرتضی رفیع خواه از استان گیلان(شهر رشت)، لوح تقدیر و جایزه نقدی معادل سه میلیون ريال
AMIN3456همچنین به پاس پشتیبانی رسانه ای ویژه و نشر مداوم و مرتب اخبار تخصصی ارسالی از سوی دبیرخانه از مدیرمسئول پایگاه عکس چیلیک با اهدای لوح و تندیس ، تقدیر به عمل آمد .
پایان بخش برنامه های این اختتامیه گشایش نمایشگاه عکس های راه یافته توسط مدیران حاضر در مراسم بود که پس از افتتاح و دیدار از عکس ها، عکس گروهی عکاسان و مدیران و حاضرین در سالن نمایشگاه به ثبت رسید و در نهایت با پایان یافتن این  برنامه ، پرونده تعهدات اجرایی دبیرخانه دومین جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی بسته شد .

برای مشاهده گزارش تصویری مراسم « ایـــنجــــا » کلیک کنید.
عکس ها از: عباس علی زاده

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید