گزارش برگزاری کارگاه عکاسی در کویر

هفتاد و نهمین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک در قالب کارگاه عکاسی در کویر عازم مرنجاب واقع در همسایگی شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان شد.
در این سفر یک روزه که همسفران شامگاه چهارشنبه15مهرماه مهیای حرکت شدند ، نزدیک به 40 عکاس و علاقه مند به عکاسی در قالب برنامه ای منظم تلاش کردند تا هر یک در حد توان و بضاعت بتوانند تا با توضیحات ارایه شده و آموزش های داده در نشست آموزشی توجیهی این تور ، تصاویری در خور از محیط کویر را در ادامه پروژه « انتهای زمین » را ثبت کنند.
هفتاد ونهمین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک در حرکتی شبانگاهی توانست در میانه راه عزیمت به کویر ایستگاهی را برای عکاسی شبانه از معماری کم نظیر گنبد و بارگاه امامزاده محمدهلال ابن علی(ع) مهیا نماید تا در خلوت و خنکای بامدادی دوربین عکاسان همسفر تجربه عکاسی از معماری این بنای منحصر به فرد را بدون حضور اشخاص تجربه نماید .
79-11
در ادامه برنامه همسفران پیش از طلوع خورشید در وسعت کویر حضور یافتند و به شکل گروه گروه با اشراف بر موقعیت ابتدایی حرکت به راه افتادند و ساعاتی بعد مطابق برنامه آماده بازگشت شدند. کاروانسرای مرنجاب نیز برای ساعتی در برنامه بازگشت گروه قرار گرفت و ساعتی پس از اذان ظهر عکاسان با اسکان در باغ انار شهرستان راوند به اقامه نماز و صرف نهار  استراحت پرداختند و سپس حرکت به سمت کاشان و قم و تهران و در نهایت میدان هفت تیر یعنی ابتدای مسیر حرکت تورهای عکاسی چیلیک.
مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک » مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال (صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار گیرند و همسفران به رایگان و تنها با مشارکت در بخش ارایه فایل با شرایط تعیین شده از امکان حضور در نشست نقد و بررسی تور و تحلیل آثار و انتخاب نگاه های برتر عکاسان همسفر در کارگاه عکاسی در کویر برخوردار خواهند شد .
از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک » شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، معماری و مفهومی افزایش دهند.

79-1
حضور دیگر علاقه مندان حضور و بهره مندی در این جلسات که بیش از 500 قطعه عکس تولید شده توسط همسفران به نمایش گذاشته خواهد شد ، با طرح درخواست با مسئول نشست و هماهنگی با ایشان ممکن و مهیا است.
سرکار خانم فرزانه افتخاری همسر عکاس فقید کورش سیدابوطالب امام نیز با حضورشان در این سفر امکان گفت وگو و آشنایی عکاسان جوان را با سبک و نگاه و هدف عکس های تطبیقی مرحوم ابوطالب امام فراهم کردند .
مدیریت « پایگاه عکس چیلیک » ضمن تشکر از حضور و همراهی سجاد صادقی آرانی از عکاسان منطقه ، از پشتیبانی های و حمایت های میثم نمکی آرانی مدیریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، عباس متولی مدیریت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منطقه و همکاری خادمین آستان محمدهلال ابن علی(ع) تقدیر و تشکر می نماید .
اسامی عکاسان همسفر در هفتادونهمین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک با عنوان کارگاه عکاسی در کویر به این ترتیب عنوان شده است : فرزانه افتخاری ، مهری راستقدم ، محمدرضا زارع ، سجاد صادقی آرانی ، معصومه حضرتی ، سمانه میلانلو ، الهه رفیعی ، سمیرا زالپور ، سهیلا خان‌میرزایی ، فاطمه افشار ، محمدجواد شفیعی گنجه ، منیره آقا رفیعی ، ابراهیم باقرلو ، فاطمه سادات حجازی ، محمدرضا رحیمی ، مصطفی وثوق کیا ، صبوره منتظرین ، جواد میرزاپور کلیبر ، امیر شعبانی شایگان ، سعید مقدم، سارا حیدری ، سارا ابوالصدق ، آزاده گلاب‌گیران ، مهدی سروری ، سبحان سروری ، مریم خداوردی ، طیبه خداوردی ، مهیار حمیدپور ، محمدرضا زارع ، فاطمه شیخعلی میرالی ، راضیه چالدره ، مونا غلامیان، محمدرضا خرازی، سمانه نوری‌زاده، معصومه حضرتی ، حمیده فنایی ، مجتبی ملک پوریان ، نسرین رستمی ، زهرا نیاورانی ، علی هاشمی ، مهدی احسانی ، محمد آزادی .
تورهای آتی پایگاه عکس چیلیک (Chiilick.com) با هدف عکاسی از: دریاچه چورت و پیاده روی در جنگل نوشه چورت ، تالاب میانکاله ، طبیعت و معماری بوشهر ، طبیعت دریاچه نئور تا سوباتان، طلوع خورشید در کویر ، غروب ماسوله و صبحگاه قلعه رودخان، کویر شهداد، ارتفاعات ساواشی(تنگه واشی)، آبگیر الندان، روستا و کویر ورزنه، پلور، تالاب های انزلی و میانکاله، غار کتله خور، پلور، جزیره قشم، ترکمن صحرا، نهارخوران گرگان، کردستان، سوادکوه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران گرگان، منطقه اسالم به خلخال، طبیعت آستارا، و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

جهت مشاهده گزارش تصویری این سفر از نگاه عکاسان همسفر « ایـنجـا » کلیک کنید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید