یادبود عکاسان شهید سانحه هوایی سی 130

پانزدهم آذرماه هرسال یادآور خاطره تلخ پرواز اصحاب رسانه است.

خاطره ای که از عزت و شرافت حرفه خبرنگار روایت می کند تا با بهای جان! رسالت اطلاع رسانی به هموطن را فریاد کند. فریادی که از مانور نظامی منطقه چابهار و روحیه غیور و غیرتمند یک ایرانی حکایت دارد.
پانزدهم آذرماه، یادآور یک اتفاق گذرا نیست تا بتوان آن را در پستوی ذهن بایگانی کرد و هر از چند گاهی غباری از رخ این واقعه برگرفت و … بلکه یادآور یک تذکر همه گیر است به متولیان و دست اندرکاران عرصه هنر عکاسی کشور که: قدر آیینه بدانیم چو هست …

اصحاب رسانه و یاران خبر به آخرین ماه پاییز که می رسند، بار دیگر فراق همکاران را در سانحه سقوط هواپیمای سی 130 مرور می کنند و یاد و خاطره پرواز عکاسان شهید این سانحه را گرامی می دارند.

” پایگاه عکس چیلیک ” ضمن ابراز همدردی با خانواده این شهیدان و ادای احترام به مقام شامخ تمامی شهدا به ویژه شهدای عرصه خبر و رسانه و در آستانه عید غدیر خم، یاد و خاطره 7 عکاس شهید این سانحه را که به دیدار معبود شتافتند، گرامی داشته و همزمان با سالروز وقوع این حادثه، نام و سوابق ایشان را به منظور معرفی و یادمانی مانا و همیشگی، در بانک اطلاعات عکاسان ایرانی این پایگاه ثبت می نماید.

جامعه عکاسان کشور به ویژه اهالی عکاسان مطبوعات ایران در این سانحه تاثربرانگیز، داغدار: شهید سید رسول کاظم نژاد از روزنامه کیهان، شهید علی رضا برادران نجار از خبرگزاری فارس، شهید سید مهدی میرافضلی از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، شهید محمد کربلایی احمد از روزنامه همشهری و شهید محمدحسن قریب طرزه را از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و همچنین دو تن از عکاسان ارتش جمهوری اسلامی ایران: شهید محمد حسین مقصودی و شهید امید محمدیان گردید که ذهن عکاسان عرصه خطیر خبر هیچگاه نام این عزیزان را از یاد نخواهد برد.

لازم به ذکر است مراسمی با عنوان بزرگداشت نام و یاد شهدای سانحه سی 130 – فردا – یکشنبه 15 آذرماه ساعت 14 در قطعه 50 بهشت زهرا (س) در تهران برگزار خواهد شد.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید