1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. یادداشت ؛ رضا کیانیان برای من همیشه این‌طور بوده است
یادداشت ؛ رضا کیانیان برای من همیشه این‌طور بوده است

رضا کیانیان نامی آشنا برای همگان است. این نامِ آشنا، نگاهی آشنا در محیط دارد که گاه! با عکس و عکاسی آن نگاه را روایت می‌کند.
روز گذشته «بزرگمهر حسین پور» کارتونیست و نقاش از نمایشگاه عکس «او می رود دامن کشان» رضا کیانیان دیداری کرد و در صفحه شخصی اش از حسّ و حال دریافت شده‌اش نوشت.
متنی صریح و صمیمی که به برخی ویژگی‌هایی در عالم هنرهای تجسمی اشاره می کند که نقطه مشترک سعی آدمی در تکامل ارزش‌های آدمیت است.
جایگاهی وسیع در هنر و والا در هنرمندی و ارزشمند چون «اخلاق»
چه مبارک است حضور نام‌ها و نام‌آوران سایر عرصه های هنر و واکنش صریح و صادقانه آنها در حوزه عکس و هنر عکاسی و وادی دیگرگون دیدن و روایت کردن.
انتشار این متن از سوی جناب بزرگمهر تنها تقدیری است از انتخاب این منظر دید او که منجر به تعالی شخصیت و تکامل دیدگاه هنرمند است.
——————————————————————————————————————————————————-
بعضی‌ها باید حرف بزنند…

بعضی‌ها باید هیچ وقت حرف نزنند.

همیشه آدم‌ها در هاله‌ای از ابهام‌اند و تا زبان به سخن می‌آوردند رازشان برملا می‌شود و آن‌چه در چنته دارند عیان می‌شود.
خیلی دلم می‌خواهد به خیلی از مشاهیر و سلبریتی‌ها بگویم که ای کاش شما هیچ وقت حرف نزنی… و خیلی بیشتر دلم می‌خواهد به برخی از بزرگان (که همیشه تعدادشان حداقل است) هم بگویم که ای کاش شما قدری بیشتر حرف بزنی. چون معدود کسانی هستند که دلت می‌خواهد ساعت‌ها صحبت کنند و تو گوش دهی. زیرا این جور آدم‌ها صاحب نگاه هستند… صاحب دیدگاه ویژه‌ای هستند … دارای زاویه‌دیدی شخصی نسبت به جهان و موضوعاتش هستند و چون به این نگاه ویژه رسیده‌اند در مورد هر چیزی صحبت کنند صحبت‌شان جدید… نو و قابل تامل است.

این آدم‌ها حتا اگر در مورد کباب… پفک… کفش… پنکه و ساده ترین و تکراری‌ترین چیزها هم صحبت کنند متوجه می‌شوی که به نظر تو این‌ها تکراری و ساده و پیش و پا افتاده بوده‌اند … آن‌ها چقدر می‌توانند نو … جدید و یک اتفاق ویژه باشند.
رضا کیانیان برای من همیشه این‌طور بوده است.
شنیدن صحبت‌هایش و نکته‌هایی که به آن‌ها اشاره می‌کند همیشه قابل تامل و تفکر هستند. او جزو معدود هنرمندانی‌ست که هنر تمام زندگی‌اش است. نگاهش به تمام زندگی هنرمندانه و ژرف است و فقط زمانی که جلوی دوربین است، هنرمند نیست. هنرمندی شغل او نیست… زندگی اوست. به همین خاطر وقتی حرف می‌زند… وقتی می‌نویسد… وقتی بازی می‌کند… و وقتی عکس می‌اندازد همیشه حرفی برای گفتن دارد و می‌توان ساعت‌ها به نکته‌هایش فکر کرد و روزها با تلنگر‌هایش زندگی کرد.
امروز عصر چقدر احساسات خوب و ژرفی را در کنار آثارش تجربه کردم.
👈عکس اثر رضا کیانیان در نمایشگاه#او_می_رود_دامن_کشان

منبع: پایگاه عکس چیلیک
پیشین
در چنین روزی عکس برتر ورزشی سال ۲۰۱۲ توسط عکاس ایرلندی به ثبت رسید
پسین
کتاب عکس «درها و پنجره های ایرانی» اثر جدید داود وکیل زاده منتشر شد

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست