یک روز عکاسانه با حضور عباس عربزاده برگزار شد

یک روز عکاسانه ورکانه عباس عربزادهمراسم « یک روز عکاسانه » در استان همدان با حضور عباس عربزاده و عکاسان در محل روستای تاریخی ورکانه برگزار شد .

مراسم اختتامیه یک روز عکاسانه با حضور عکاس باتجربه ، عباس عربزاده و بیش از ۷۰ عکاس و علاقه مند از شهرهای همدان و تهران در دهکده تاریخی توریستی ورکانه در حومه استان همدان برپا شد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، در این کارگاه میدانی ، عباس عربزاده نکاتی چند از اصول عکاسی میدانی در حوزه مستند اجتماعی گرایش مردم نگاری را خاطر نشان کرد.
عربزاده در ادامه یادآور شد: برای ثبت های خوب در مردم نگاری نخستین اصل رعایت حقوق و حریم شخصی سوژه است که باید محترم شمرده شود و با کسب اجازه باشد.
همچنین توجه به اصل کمپوزیسیون ، کادر و محتوایی که عکاس با کمک سوژه به دنبال ثبت آن است از موارد مهم می باشد، توجه به محیط پیرامونی ، نورها و جلوه های حقیقی در ثبت نیز مورد توجه است تا نتیجه موثر و محتوایی در ذهن مخاطب و پسند او باشد.
یک روز عکاسانه ورکانه عباس عربزاده
مهدی شریفی ، مدیر سازمان و دبیر برگزاری نشست یک روز عکاسانه اظهار داشت : این کارگاه در ادامه نشست یک روز عکاسانه فعالان و نخبگان عکاسی استان همدان که به همت سازمان هنری سیمرغ اطلاع رسانی شده بود، برگزار شد.
حضور نماینده شهر همدان در مجلس جهت ملاقات با تیم عکاسی و شنیدن پیشنهادات و نظرات جمعی از عکاسان در راستای بهبود زیبایی دهکده توریستی ورکانه و ایجاد کتابخانه از موارد قابل ذکر این کارگاه بود.
در این گردش میدانی « یاسر دلباز » از مدرسان عکاسی و نرم افزار نیز حضور داشتند و در انتها از میان ثبت های حاضران، نمایشگاهی گروهی عکس در استان تهران، همدان و دهکده توریستی ورکانه برگزار خواهد شد.
عکس ها: رضا مقدم

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید