معماری (2)

معماری (2)

موضوع : معماری و ابنیه
منبع مقاله : راهنمای جدید عکاسی
نویسنده : John Hedgecoe
مترجم : فرانه ساروق فراهانی

هنگام عکاسی از یک بنا و معماری علاوه بر داشتن کل بنا در کادر می توانید از جزئیات مثل بخش کوچکی از ساختار عکاسی کنید . این نگرش در فضاهای مدرن معماری بسیار با ارزش است به خصوص در فضاهایی که از خطوط قوی و هندسی استفاده شده است.
با استفاده از لنزهای بلندتر( تله فتو) می توانید الگوها، طرحها، شکلها و ترکیبات جالبی از تن و رنگ را که در تصاویر پانارومیک به سختی دیده می شوند، بدست آورید . این کار باعث می شود که ساختمانهای معروف در جا شناخته نشوند. همچنین توریست ها و جمعیتی که معمولا در این امکان ها وجود دارند، مخفی می گردند.

 


لنز 24 میلی متری

لنز 150 میلی متری

لنز 150 میلی متری

 این سری تصاویر پل بارکیتا در سویل اسپانیا را نشان می دهند. برای کشف جذاب ترین زوایا و ایجاد الگوهای متفاوت طیف وسیعی از لنزها، از لنز واید 18 میلی متری تا لنز تله 150 میلی متری مورد استفاده قرار گرفته است . ساختار متقارن پل نیز به ایجاد ترکیب بندی های شبه آبستره کمک کرده است.

 

 

 

 

پل آلامیلو در سویل یک ساختار زیبا و جالب است، اما عکاسی از آن آسان نیست زیرا فضاهای خالی زیادی در کادر باقی می ماند و بیشتر از چند تصویر سه بعدی نمی توان از آن گرفت . این زاویه دید پایین باعث می شود که حضور انسان در عکس کمتر شود و استفاده از فیلتر پولاریزه، کنتراست میان سیمهای سفید و آسمان آبی را افزایش می دهد.

 

 

اگر با استفاده از یک لنز تله به پل آلامیلو نزدیک شوید، هر زاویه دید، تصویری جذاب و مملو از الگو و شکل به وجود خواهد آورد.

دیدگاهتان را بنویسید