تجلیل از جایگاه هنری « میرعباس آل یاسین » در تبریز

تجلیل از جایگاه هنری « میرعباس آل یاسین » در تبریز

آئین تجلیل از مقام هنری استاد “میرعباس آل یاسین” در تبریز برگزار می شود.
به گزارش ” پایگاه عکس چیلیک ” به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، طی مراسمی از جایگاه هنری استاد پیشکسوت عکاسی آذربایجان ” میرعباس آل یاسین ” تجلیل می شود.میرعباس آل یاسین
“علی محرمی” با اعلام این خبر اظهار داشت: در این آئین که بیست و نهم مردادماه جاری برگزار می شود از پنج دهه فعالیت فرهنگی و هنری اینعکاس نام‌آشنا تجلیل می‌شود.
وی افزود: هنر عکاسی با توجه به تاثیرگذاری و ماندگاری نقش مهمی در انتقال میراث فرهنگی و افکار و اندیشه های ارزش مدار به نسل های آتی دارد.

محرمی افزود: استاد آل یاسین هنرمندی متعهد است که لحظات ناب و تاثیرگذاری را به تصویر کشیده و آن را در حافظه تاریخ آذربایجان ماندگار کرده است. وی آثار اینعکاس هنرمند را قابل تقدیر دانست و بر لزوم تجلیل از چهره های ماندگار و هنرمندان استان تاکید کرد.

میرعباس آل یاسین متولد 1327 شهر اهر بوده و 55 سال است که در زمینه‌ی عکاسی فعالیت می‌کند. ایشان موسس انجمن هنر عکاسی در تبریز بوده و نزدیک به 35 سال است که سابقه تدریس هنر عکاسی در مراکزی چون: انجمن سینمای جوان، دانشگاه آزاد، ‌دانشگاه تبریز، جهاد سازندگی، اداره کار و امور اجتماعی، آموزشگاه هنری بامداد،‌ آموزشگاه هفت هنر و انجمن هنر عکاسی تبریز را در سالها تلاش آموزشی خود داراست.
از تالیفات و ترجمه‌های وی می‌توان به “تکنیک و هنرعکاسی”، “لحظه‌های بی‌تکلف” مجموعه عکس‌های استاد شهریار، سه مجموعه کارت پستال،‌ جزوه‌های آموزشعکاسی برای دانشجویان و هنرجویان عکاسی، مجموعه‌یعکس آذربایجان سرزمین زیبایی برای اداره میراث فرهنگی به چهار زبان، بروشورهای متعدد برای میراث فرهنگی و گردشگری اشاره کرد.
همچنین چندین اثر از وی همچون نورپردازی پرتره، عکسبرداری ماکرو، آذربایجان سرزمین زیبایی‌ها،‌ آینه آ ب – تو قدر آب می دانی آذربایجان و تن‌ها و تندیس‌ها، نیز در انتظار چاپ هستند.

گفتنی‌است میرعباس آل یاسین همچنین در زمینه‌ی هنر تئاتر و فیلم نیز فعالت دارد و ایفای نقش اول در چندین نمایش و فیلم را در کارنامه‌ی فعالیتهای هنری خود دارد.
آیین تجلیل از مقام هنری استاد میرعباس آل یاسین بیست و نهم مردادماه سال جاری ساعت 17 در مجتمع سینمایی 22 بهمن تبریز برگزار می‌شود.

 

 

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید