منبع: خبرگزاری مهر –

با تک‌عکس «به سوی نور»
عکاس خبرگزاری مهر برنده جایزه «ورلد پرس فوتو» شد

2002985

جوایز عکس ورلد پرس که در بخش‌های مختلف برندگان خود را از سراسر جهان انتخاب می‌کند، یکی از جوایز ۲۰۱۶ خود را به عکاس خبرگزاری مهر اهدا کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کوارتز، جوایز عکس ورلد پرس اعلام کرد برندگان خود را از سراسر جهان و از میان عکس‌هایی با سوژه‌های مختلف از رنج، شادی و جابه‌جایی‌های بشری در ۱۲ ماه اخیر انتخاب کرده و از میان تصاویری تکان دهنده از تراژدی در پاریس، خشونت‌های پلیس با شهروندان در آمریکا و موج پایان‌ناپذیر مهاجرت در مرزهای اروپا، بهترین‌های جهان را انتخاب کرده است.

داوران این جایزه جهانی در عین حال که انتخاب برندگان را کاری سخت دانسته‌اند، در بخش‌های مختلف اسامی برندگان خود را اعلام کرده‌اند.

در این میان در بخش «زندگی روزانه» جایزه سوم برای یک تک‌عکس به عکس «به سوی نور» از زهره صابری از خبرگزاری مهر تعلق گرفته است.

در توضیح این عکس آمده است: «به سوی نور» ۱۲ نوامبر ۲۰۱۵ در بابل، مازندران گرفته شده است. راهله دختری است که نابینا متولد شده و صورتش را به سمت نور خورشید پشت پنجره ‌گرفته است.

در این بخش جایزه اول به عکسی از چین و جایزه دوم به عکسی از قبلیه‌ای در آمازون تعلق گرفته است.

دیگر بخش‌های این جایزه شامل عکس خبری، خبر کلی و دیدگاه معاصر بوده است و در مجموع ۱۵ عکس به عنوان برترین عکس‌های جهان در سال ۲۰۱۵ شناخته شده‌اند.

بنیاد عکس ورلد پرس (The World Press Photo Foundation) از موسسه‌های مهم جهانی برای حمایت از آثار عکاسان خبری و روزنامه‌نگاران عکاس است که از سال ۱۹۵۵ در این حوزه فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید