نمایشگاه عکس « مرگ تدریجی زندگی » در کافه عکس

نمایشگاه عکس اردلان صدیقی با عنوان « مرگ تدریجی زندگی » غروب روز جمعه 12 آبان ماه جاری در کافه عکس گشایش می یابد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک در نمایشگاه عکس « مرگ تدریجی زندگی » تعداد 10 قطعه عکس در اندازه 30 در 40 سانتیمتر به نمایش گذاشته شده است.
در متن قاب نخست نمایشگاه عکس « مرگ تدریجی زندگی » به قلم عکاس آمده است: از درِ تنگ داخل شوید، زیرا فراخ است آن در و عریض است آن راه که به هلاکت منتهی می‌شود و داخل‌شوندگانِ به آن بسیارند؛ اما تنگ است آن در و سخت است آن راه که به حیات منتهی می‌شود، و یابندگان آن کم‌اند.
می چرخد و مي چرخواند اين چرخ زندگانى. از عدم به ادن و بلعكس.
به راستى كدامين مرد توان گفتن اين راز را دارد؟
كدامين زن توان زايش چنين زندگانى را دارد؟
من مـیـــان جســـمها جــان دیـــده ام درد را افکنـــده درمـان دیـــده ام
به دور از هياهوى،به دور از مرگ و زندگى و تولد،ثانيه اى به آسمان بنگر و بترس از جهانى كه در آن شنى از تو بزرگتر است و تو اشرف مخلوقات دراين چرخش دچار شدى.
ميزايد،مادرى ميكند و ميكشد،از نو…
در آخر كدامين مرد توان بخشايش زندگانى،آمرزش جوانى، تحمل ناتوانى و گرفتن جانى را دارد؟
عاقبت منزل ما وادی خاموشانست حالیا غلغله در گنبد افلاک انداز
رازيست ميان تولد و زندگى و مرگ كه اگر پرده بر افتد نه تو مانى و نه من…
ديدگاهى شخصى به اين معقوله انجام داده شده تا شايد براى دقايقى با ديدن تصاوير پيش رو به اسرار عزل فكر كنيم تا شايد از اين چند صباى تولد تا مرگ كه به آن زندگى گوييم به صلاح استفاده كنيم…

اردلان صديقى جعفرى متولد سال ١٣٧١ در تهران ، دانشجوى مقطع کارشناسی رشته عكاسى در واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد اسلامى است. ایشان پیش تر نیز با نمايشگاه خيم وخيم در آبان ماه ٩٥ در گالرى رج و نمايشگاه گروهى عاشر در آبان و آذر ٩٥ در موزه هنرهاى معاصر فلسطين صاحب اثر بوده.

10 صبح تا 10 شب

نمایشگاه عکس اردلان صدیقی با عنوان « مرگ تدریجی زندگی » ساعت 18 روز جمعه 12 آبان ماه جاری گشایش سافته و تا ساعت 21 ادامه خواهد داشت. سایر علاقمندان می توانند همه روزه تا پایان روز پنجشنبه 25 آبان ماه جاری از ساعت 10 تا 20 از عکس های ارایه شده در کافه عکس دیدن کنند.
کافه عکس در تهران، بلوار میر داماد، مرکز خرید اسکان، طبقه زیر همکف، شماره 24 واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید