43- تور عکاسی تاکستان

43- تور عکاسی تاکستان

1 روزه ،  1394/06/5 |

شهرستان تاکستان با وسعتی برابر ۲۴۳۰ کیلومترمربع در 30 کیلومتری جنوب غربی استان قزوین واقع شده است.
ساکنین اصلی این شهر به زبان تاتی (بازمانده از زبان قدیمی ایران) سخن می گویند. آثار بدست آمده از تپه های باستانی شهرستان تاکستان و روستاهای اطراف آن، از قدمت این سرزمین حکایت می کند که به تاریخ پیش از اسلام برمی گردد.

از آثار تاریخی و باستانی این منطقه می توان به: مسجدشاه عباس، مسجد سرخندق، مقبره پیر، حمام شاه عباسی، قز قلعه، امامزاده ولی ضیاآباد… اشاره کرد ولیکن چشمه های آب گرم معدنی پراکنده در سطح منطقه، باغ های زیبای انگور(تاکستان ها) و مزارع گل های آفتابگردان از جمله زیبایی های آشکار در فهرست جاذبه های گردشگری این شهرستان به شمار می آید.

همسفران تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک، با وجود استعدادهای تجربه شده در تورهای برگزار شده پیشین در منطقه، تمرکز حضور را در عکاسی مستند اجتماعی و محل کوره پزخانه های هماهنگ شده در منطقه تجربه خواهند کرد.

نکته: در نظر داریم تا از پرتره های خاص ثبت شده از نگاه عکاسان مستندکار همسفر با تورهای عکاسی چیلیک، در مجموعه این تورها به مقصد تاکستان نمایشگاهی گروهی را تدارک ببینیم.

.لوازم همراه همسفران تور عکاسی چیلیک: یک وعده نهار(ظهر سفر)، کوله پشتی، دوربین و لوازم عکاسی، کفش و لباس مناسب، دفترچه بیمه، کارت شناسایی معتبر، عینک آفتابی، لوازم بهداشتی شخصی، فلاسک آب نوشیدنی، لوازم شخصی (لیوان، قاشق و …)

اهداف عکاسی: عکاسی از کارگاه های خشت زنی، کوره های آجرپزی، کارگران کوره پزخانه ها، محل اسکان و زندگی ایشان، کارگران خشت زنی ، …(در صورت تمایل همسفران امکان عکاسی از مزارع آفتابگردان نیز مهیا است)

همسفران واجد شرایط به شرط اعلام، پیش از عزیمت به مقصد با حضور یکی از کارشناسان عکاسی، در دفتر پایگاه عکس چیلیک حضور یافته و با نمایش عکس های همسفران گذشته امکان برخورداری از آموزش های این جلسه را خواهند داشت.

مدت و زمان برنامه: سفر یک روزه بوده و زمان حرکت ساعت 1 بامداد پنجشنبه 5 شهریور ماه همچون همیشه از مقابل دفتر پایگاه عکس چیلیک در تهران می باشد.
نکته: سفر می تواند با یک هفته تاخیر در روز پنجشنبه هفته بعد در تاریخ 12 شهریورماه برگزار شود.
توجه: اگرچه روز درنظرگرفته شده در حال حاضر پنجشنبه است ولی برگزاری این تور در یکی از روزهای میانی هفته نیز مهیا است. دلیل برگزاری در میانه هفته نیز تنها به دلیل تمرکز عکاسان همراه با گروه بر موضوع می باشد(روز برگزاری تور با پیشنهاد، رضایت و توافق سایر متقاضیان و همسفران می تواند از شنبه تا چهارشنبه باشد)برگزارکننده روز چهارشنبه (پیش از تاریخ های اعلام شده) را توصیه می نماید.

توجه: زمان برگزاری تور با توجه به وجود متغیرهای تاثیرگذار در کیفیت تور همچون: موقعیت جوی، نور، امکانات مقصد و … قابل تغییر می باشد، لذا در صورت برخورداری از شخصیت بسیار حساس و روحیه آسیب پذیر نسبت به درک مسائلی این چنین معمول، پیش از ثبت نام مسئول تور را آگاه نمایید.

خدمات: وسیله ایاب و ذهاب، سرویس صبحانه، عصرانه، بیمه، بسته فرهنگی، امکان مشارکت در انعکاس گزارش تصویری، امکان حضور در نشست نقد و بررسی تور و عکس های سفر و…
همسفران در این تور از حضور و همراهی یکی از عکاسان، به عنوان کارشناس گروه بهره خواهند برد.

دیدگاهتان را بنویسید