شصت و دومین تور عکاسی چیلیک | جزیره قشم | عکاس: مجتبی محسنی 62- تور عکاسی جزیره قشم

62- تور عکاسی جزیره قشم

5 روزه، 1393/1/14

 

قشم از جمله شهرهای جزیره قشم است که در محدوده جغرافیایی استان هرمزگان واقع شده و به عنوان بزرگترين جزيره غير مستقل جهان شناخته شده و مساحت آن از 22 كشور دنيا اگر بزرگتر نباشد، برابری می کند.

76-1

عکاس: اصغر بشارتی

ویژگی های منحصر به فرد این منطقه محیطی فراهم آورده است تا در ادوار گوناگون تاریخی این جزیره محل تاخت و تاز هر بیگانه و خودی ای قرار گیرد.
در حال حاضر این جزیره به سه بخش مرکزی، شهاب و هرمز تقسیم شده است که قشم برخلاف آنکه نسبت به کل جزیره مرکزیت هندسی ندارد، اما به علت موقعیت مهم استراتژیک (دید گسترده به جنوب و شمال و شرق، اشراف به تنگه هرمز و …) و همچنین نزدیکی به بندرعباس به عنوان اصلی ترین محل سکونت مردمان بومی این جزیره برگزیده شده است.
عمده فعالیت مردم قشم در زمینه های صیادی (ماهی و میگو)، لنج سازی، نخل داری و داد و ستد متمرکز است.

همسفران این تور عکاسی در این سفر، عکاسی از موضوع های: مستند، معماری، منظره، طبیعت و اجتماعی را تجربه خواهند کرد.

لوازم همراه همسفران چیلیک: یک وعده شام، کیسه خواب، ملحفه، کوله پشتی، دوربین و تجهیزات عکاسی، کفش و پوشش مناسب، دفترچه بیمه، کارت شناسایی معتبر(کارت ملی/شناسنامه)، عینک آفتابی، یک جفت دمپایی راحتی، لوازم بهداشتی شخصی، فلاسک انفرادی + لوازم شخصی (لیوان، قاشق و …)
اهداف عکاسی:
اهداف عکاسی در این تور مطابق با حضور در موقعیت های برنامه ریزی شده تعریف می شود. از جمله منظورهای این سفر: جزایر ناز، کارگاه لنج سازی، بومیان لافت، دره ستارگان، سواحل جزیره، جزیره هنگام(دلفین ها)، … و … خواهد بود.

نظرات (1)

 • محمد رضا

  |

  قشم ناشناخته هاي بسياري را در دل خود دارد و خوشحالم كه براي كشف اين ناشناخته ها همراه با پايگاه عكس چيليك شديم.
  اولين سفر عكاسي مان را از جزيره زيباي قشم مثل هميشه همراه با چيليكي ها بودم و از همراهي دوست و عكاس عزيز مقيم منطقه آقاي اصغر بشارتي بسيار بهره مند گرديدم.
  خوشحالم كه پايگاه عكس چيليك از عكاسان بومي هر منطقه به عنوان راهنما و همراه تور در اين سفرها بهره مي گيرد كه برايمان فرصتي بسيار معتنم است.
  اميدوارم در سفرهاي ديگر پايگاه به مقصد جزيره زيباي قشم همراهشان باشيم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید