«65سال با دوربین های هاسلبلاد» در موزه عکسخانه

دویست و چهارمین دوره از سلسله نمایشگاه های عکس در موزه عکسخانه شهر با عنوان ” 65 سال با دوربین های هاسلبلاد ” از مجموعه علی رضا افشاری همراه با یک کارگاه تخصصی آموزشی فن شناسی عکاسی در ساعت 16 روز یکشنبه 26 مردادماه جاری در محل موزه عکسخانه برگذار می شود.

«65سال با دوربین های هاسلبلاد» در موزه عکسخانه

هسلبلاد ساخت سوئد برای اولین بار در تاریخ 1949 در شهر نیویورک آمریکا برای جمعی از خبرنگاران به نمایش در آمد. در آن زمان با کادر6×6 سانتیمتری بر روی فیلم 120 عکسهایی با کیفیت بسیار بالا میشد گرفت ولی هنوز دوربین مناسبی برای این کادر به بازار نیامده بود. در آن کنفرانس کوتاه مطبوعاتی صاحب این شرکت Victor Hasselblad قابلیت های این دوربین را نشان داد.

در این نمایشگاه دوربین ها، لنز ها، ادوات و وسائل عکاسی هسلبلاد به نمایش در می آید.

علی رضا افشاری دانش آموخته رشته اوپتومکانیک و الکترونیک است . او جزو آخرین فارغ التحصیلان انستیتو دوربین عکاسی National Camera در شهر دنور ایالات کلورادو از آمریکاست که بعد در شرکت کانن تعلیم دید و سالها تعمیر کننده دوربینهای اتو فوکاس کانن بود.

علاقه او به صنعت اوپتیک او را به کار در کمپانی لنز سازی ویویتار Vivitar کشاند و برای کسب تجربه عملی الکترونیک در کمپانی تلداین Teledyne به طراحی مدارهای دیجیتال پرداخت. آخرین تجربه کاری او کار روی سفینه های فضایی در JPL بود که یکی از ارگانهای ناسا NASA است. او با دانشمندانی مثل النور هلین Elenor Helyn در کشف سیاره های آستروید روی دوربینهای تلسکوپهای اشمیت پالومار کار کرد و چند سال در تیم منجم معروف جیم وستفال James Westphal روی تلسکوپ فضایی مشغول به کار بود.

علاقه مندان می‌توانند برای بازدید از دوربین ها عصر روز یکشنبه 26 مرداد تا 7 شهریور ۱393 در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا 13 و 14 تا 17 و پنج شنبه ها ۹ تا ۱۳ به عکسخانه شهر مراجعه کنند.
موزه جمعه‌ها وتعطیلات رسمی تعطیل است.
موزه عکسخانه شهر در تهران، میدان هفت‌ تیر، خیابان بهار‌شیراز، بوستان بهار‌شیراز واقع شده است.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید