66ومین تور عکاسی چیلیک از منحنی کویر گذشت

تور تخصصی عکاسی پایگاه عکس چیلیک با حضور علاقه مندان و دوستداران عکاسی در طبیعت خشک کویر برگزار شد
66ومین تور تخصصی عکاسی پایگاه عکس چیلیک با نگاهی متمرکز به موضوع و عکاسی مستند در دامان رمل های کویر مرنجاب برگزار شد.
در این تور که بیش از چهل علاقه مند به شرکت در تورهای عکاسی چیلیک شرکت داشته اند همسفران با حرکت شبانگاهی از تهران به مقصد شهرستان آران وبیدگل واقع در استان اصفهان در حرکتی هماهنگ در لابه لای منحنی رمل های کویری حضور یافته و همزمان با طلوع خورشید بر فراز تپه ها حضور یافته و از نور زیبای صبحگاهی و از طبیعت گرم و خشک کویر به عکاسی پرداختند.

پایگاه عکس چیلیک پس از گذر از  نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک، به منظور دستیابی به بخش تکمیلی اهداف با دومین دور برگزاری این تورها، برنامه ریزی این تور را به شکل و شیوه ای قرار داد که همسفران شبانگاه چهارشنبه 2 مهرماه جاری از تهران عازم شده و پس از طی یک ایستگاه در جوار آستان هلل ابن علی(ع) در شهرستان آران وبیدگل وارد کویر شدند تا مطابق برنامه، عکاسی خود را با نور مناسب صبحگاهی از فرم ها و ترکیب هاب ساده و غنی کویر آغاز کنند.

پایان بخش برنامه 66ومین تور عکاسی چیلیک پس از مشارکت در انعکاس گزارش تصویری تور، شرکت در جلسه نمایش آثار برتر و نقد و بررسی عکس های این سفر می باشد که با حضور همسفران فعال و مجاز به حضور، در سالن آموزش دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” برگزار خواهد شد.

اسامی همسفران همراه در تور تخصصی ” عکاسی در طبیعت کویر ” به این ترتیب است:
عمار آزادانی، مریم اسدی، زهره اشرف نژاد، معصومه اصغری، مریم پازکی دهقانیان فرد، مسعود جامعی، اکرم جمعی، وجیهه سادات حسینی، اعظم حشمتی، مریم حمیدی، مطهره حیدری، محمدرضا خرازی، علی(کامران) ذهبی، محمدرضا زارع، فاطمه زهرا زنجانی، مهدی زنجانی، مهدیه زینی اسکویی، سیدمحمدرضا سجادی، سبحان سروری، مهدی سروری، محسن سلیمی، سپیده سیرانی، مریم شریفی نیا، فاطمه شیخعلی میرالی، منوچهر(امید) صرامی، فریدرضا صدیقی، حسین عصاری آرانی، مهدی عسگری، آزاده گلابگیران، محدثه(باران) عطایی، یاسر(سیاوش) فتحی پور، شهرام فرهمندصفت، محمدرضا فرهمندصفت، امیر فیروزی، سارا فیروزی، رقیه کردبچه، سمیرا محمدی، میترا محمدی، جواد میرزاپور کلیبر، اکبر هاشمی، حمیدرضا یزدی.

مدیریت پایگاه عکس چیلیک خود را متعهد می داند به واسطه تمامی هماهنگی ها و پشتیبانی ها ضمن تقدیر از مهندس عباس متولی و میثم نمکی، مهندس عباس متولی ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منطقه، میثم نمکی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل، سرهنگ انصاری پلیس راهور ایستگاه مربوطه در منطقه، از ” حسین عصاری آرانی، سعید استادیان و سجاد صدقی آرانی ” عکاسان منطقه که در برنامه ریزی و هدایت تور نقشی بسزا داشتند، تقدیر و تشکر نماید.
از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” پس از  نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی: مستند، مفهومی، منظره و طبیعت، روایی وگزارش، چهره، اجتماعی، معماری و … افزایش دهند.
مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال (صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار می گیرند.

تورهای آتی ” پایگاه عکس چیلیک ” با هدف عکاسی از: ارتفاعات ییلاقی و روستایی شهرستان ماسال، تاسوعا و عاشورای حسینی، پاییز منطقه الندان، ارومیه، شهرکرد(بازفت)، غار کتله خور زنجان، روستا و کویر ورزنه، پلور، تالاب های انزلی و میانکاله، کلیبر، کردستان، دریاچه شورمست، تفرش، پلور، غار رود افشان، ترکمن صحرا، شیراز و تخت جمشید، سوادکوه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران در گرگان، طبیعت آستارا، طبیعت منطقه کپورچال و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر پيرامون نحوه برگزاری و شرکت در تورهای پایگاه عکس چیلیک، با شماره اصلی دفتر این رسانه: 88348824 و یا مسئول تورهای عکاسی این پایگاه 09122797717 تماس حاصل نمایند.
—————————————————————————————————————————————————————–


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید