عنوان نمایشگاه:

جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی

نوع نمایشگاه : گروهی
تعداد قطعه : 92
نوع رنگ : رنگی
قاب اول :

قرن حاضر را باید عصر رسانه ها و ارتباط دانست.
میلیون ها نفر از مردم جهان، هر روز از طریق عکس و تصویر از جریان رویدادها و تحولات سیاسی، علمی و هنری آگاه می شوند.
اگر انسان بر سطح کره ماه قدم می گذارد و یا در اعماق اقیانوس کند و کاو می کند، عکس و تصویر با چشم ناظر، همگام و همراه اوست و در ثبت لحظات حساس و با شکوه به وی مدد می رساند.
به عبارت دیگر، عکس و عکاس را باید هم چنان چشمان هوشمند قرن معاصر دانست.
جای خوشحالی است که دانشگاه آزاد اسلامی با نگرشی مثبت به عکس و عکاسی، جایگاه ویژه آن را حتی با برگزاری ((نخستین دوره جشنواره عکس)) مستحکم نموده است.
امید است که ادامه روند برگزاری این جشنواره و ایجاد دبیرخانه دائمی برای آن، باعث اعتلای سطح عکاسی آماتوری و حرفه ای در عرصه جامعه و دانشگاه شود .
نیاز جامعه دانشجویی تشنه آموختن، به رویکردهای فرهنگی و هنری در طول سالیان اخیر آن چنان مشهود است که با انتشار آیین نامه ((نخستین جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی)) انبوهی از آثار گران سنگ دانشجویان و عکاسان آزاد شرکت کننده را در پیش روی خود دیدیم .
هیات داوران ضمن سپاس از این استقبال ، نکاتی را در خصوص آثار رسیده قابل ذکر می داند:

تعداد عکس های ارسالی با موضوع (( تاثیر حضور و توسعه دانشگاه ها در جامعه)) قابل توجه نبود و در بخش ((معماری و توسعه فیزیکی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور)) آثار رسیده علی رقم تعداد انبوه، فاقد جنبه های خلاقه و هنری بود و عمدتاً عکاسان محترم شرکت کننده در این بخش، صرفاً به مستند سازی رسانه عکاسی بسنده کرده بودند .

از برگزار کنندگان تقاضامند است برای برگزاری دومین دوره جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی، رویکرد های ملموس تری را در رابطه با اعلام موضوع و عکاسی لحاظ کنند.

وجود آثار تکراری در میان عکس های ارسالی به جشنواره بعضاً مشهود بود. تکرار به سکون هنر می انجامد و سکون هنر مترادف با مرگ خلاقیت در هنر است.

امید است که با اتخاذ راه کار های مناسب در تدوین اساسنامه و مقررات بخش عکس، ضمن هشدار به هنرمندان عکاس، از پذیرش آثار تکراری که میهمان اکثر مسابقات عکاسی بوده اند، خودداری شود و عکاسان گرامی نیز با پرهیز از شرکت دادن عکس های تکراری در جشنواره های مختلف بر پویایی خویش، صفحه بگذارند .
هیات داوران نخستین جشنواره عکس
دانشگاه آزاد اسلامی

نگارخانه های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست