عنوان نمایشگاه:

جشنواره سراسری ادواری عکس تعاون

نوع نمایشگاه : گروهی
تعداد قطعه : 90
نوع رنگ : رنگی و سیاه وسفید
قاب اول :

« تعاون » در لایه های گوناگون اقشار و اصناف جامعه، همواره گره گشای مشکلات متعددی در جوامع روستایی و شهری است. « تعاون » به مفهوم همکاری و مشارکت، از جنبه های بارز حیات اجتماعی بشر به شمار آمده و بخش مهمی از زندگی انسان را تشکیل می دهد.
افراد بر اساس قواعد مورد توافق از طریق شیوه های متنوع همیاری در بسیاری از فعالیت های اقتصادی و اجتماعی با یکدیگر مشارکت می کنند تا با این حضور « تعاون » را معنا و تعاونی ها را شکل دهند.
تعاونی هایی که با اشکال گوناگونی از تجارت به عنوان بنگاه های اقتصادی- اجتماعی، به دنبال برآوردن نیازها و آرمان های مشترک اعضای خود هدف گذاری می کنند تا در ذات این فعالیت، بر نیازهای مادی و معاش انسان تاثیربگذارند و حضورشان در طی زمان، شکل دهی و انسجام گروهی را در قالب تقویت سرمایه های اجتماعی به بار بنشانند.
درونمایۀ « تعاون » از یک همراهی و همدلی حکایت دارد و این همدلی می تواند در سطحی وسیع همواره بالاترین بازده را در شرایط تولید، تکثیر و پشتیبانی به عنوان دستاوردی مطلوب برای خانواده ای اجتماعی با نام جامعه تعریف کند.
حال اگر این کلید طلایی حل مشکلات جمعی در دامان نافذ و آسمانی هنر به شیوه ای صحیح و سلامت جای بگیرد، قرینگی مبارکی را برای اهالی اندیشه رقم خواهد زد.
اندیشه هایی که به تاثیرگذاری ذات تصویر معتقداند که گزینه ای چون « عکس » در میان انبوه تکنولوژی های تصویرساز، در سطحی وافر، وسیع و باورمند، توانسته است تقویت کننده و مصلح جامعه ای انسانی و مدرن باشد.

نگارخانه های مرتبط

۷ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • باعث افتخارست که عکس های ما در این نگارخانه ارزشمند، در معرض دید هزاران ایرانی دوستدار هنر عکاسی قرار گرفته است و این فرصت مغتنم را به فال نیک می گیرم و در اشاعه و اطلاع رسانی آن خواهم کوشید.

  پاسخ
 • نمایشگاه نسبتا خوبی بود . از حسن هاش میشه به فراگیر بودنش در سطح کشور اشاره کرد . خسته نباشین

  پاسخ
 • از اینکه فضایی فراهم شده تا ما بتونیم عکس های سه دوره یک جشنواره رو یکجا ببینیم از مسئولین چیلیک ممنونم . امیدوارم سایر جشنواره ها هم اقدامی برای نمایش آثار راه یافتشون به این شکل داشته باشن تا عکس های راه یافته در گوشه ای خاک نخورن …

  پاسخ
 • چه عجب بعد از مدت ها نمایشگاهی دیدم که عکس راه یافته تکراری که در سایر جشنواره ها دیده میشه توش نبود خسته نباشین

  پاسخ
 • آرزو گلستانی
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۹:۴۸

  از دیدن عکس ها لذت بردم اما دوست داشتم کمی توضیح در مورد محل عکس هم داده می شد که مثلا هر عکس متعلق به چه منطقه یا چه شرکت تعاونی و در کجای ایران هست

  پاسخ
 • به نظر می رسه از لحاظ معنایی می شد تعاون رو در قالب های دیگری هم به تصویر کشید که خیلی در این جشنواره به اون پرداخته نشده

  پاسخ
 • سطح عکس ها به نظر متوسط می اومد البته تولیدی بودن عکس ها قابل ستایشه و دست عکاساش که همت داشتن برن برای این موضوع عکاسی کنن درد نکنه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست