عنوان نمایشگاه:

جوانان عصر ما

نوع نمایشگاه : گروهی
تعداد قطعه : 92
نوع رنگ : رنگی و سیاه وسفید
قاب اول :

از گذشته های بسیار دور ، انسان در صدد دستیابی به ابزار و شیوه هایی بوده است که با بهره گیری از آنها بتواند ارتباط موثری را با جامعه خویش و آحاد آن برقرار کند. این تلاش موجب شد که دریابد بهره گیری از هنر ، سبب ساز تحولات اجتماعی و باعث قوام و دوام فرهنگ تواند بود. با گذشت زمان ، مقوله هنر و البته شیوه های هنری با گرایش « تبادل آثار و تعامل فرهنگ ها » متحول شد و راه تکامل پیمود. در این میان مبحث تصویر و به ویژه « عکس » رشد قابل ملاحظه ای یافت ، زیرا این استعداد را دارا بود که بی نیاز از هر توضیح ، راه خود را در « بزرگراه سکوت » بپیماید و انبوه معانی ، مفاهیم ، احساسات و اطلاعات را در مسیر حرکت خود به میلیونها تماشاگر بنمایاند.
برپایی دومین جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی ، تلاشی است برای عرضه و معرفی توانمندی های بی بدیل عکاسی در سطح کشور. امیدواریم با رشد و گسترش چنین حرکت های سازنده ای و تداوم سالیانه آن ، استعداد و قابلیت های در خور تحسین دانشجویان و هنرمندان عکاس سراسر کشور بیش از پیش معرفی شود.
دوران دانشجویی ایام خوش تجربه و خطاست. دورانی مملو از شور و نشاط جوانی که لاجرم باید به زیور کسب مهارت و تجربه آراسته شود. کسب تخصصی که در آینده ای نزدیک کارائی عینه خود را در جامعه به منصه ظهور برساند. از این رهگذر ؛ هنر و تعهد هنرمندانه می تواند به عنوان یکی از مولفه های کارآمد و فرهنگ ساز ، از آنچنان اهمیتی برخوردار شود که نتوان به سادگی از آن روی گرداند.
بدون مقدمه ، صادقانه و با صراحت بیان می کنیم که با چنین دیدگاهی ، جسارت و تهور ، ویژگی ممتاز ، نگرش جدید ، ارائه یا بازگویی هنری موضوع جشنواره ، آن گونه که در خور شأن سابقه دو ساله جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی باشد در حال شکل گرفتن است .
در این دوره از جشنواره 442 عکاس با 2488 عکس در رقابتی تنگاتنگ شرکت جستند. در مرحله اول گزینش و داوری از بین عکس های رسیده تعداد قابل توجهی عکس انتخاب شدند. اما با توجه به الگو سازی مناسب و توجه به امکانات موجود برای ارائه و نمایش حرفه ای آثار ، هیأت داوران مرکب از علیرضا کریمی صارمی ، سید عباس میرهاشمی ، مسعود زنده روح کرمانی ، گیتی نوروزیان و دکتر محمد ستاری در نهایت 92 عکس از 67 عکاس را برای عرضه در نمایشگاه برگزیدند.
به هر تقدیر ، ضمن تشکر از تلاش و مساعی خالصانه دست اندرکاران برگزاری دومین جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی و حمایت های بی دریغ ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی و نیز سپاس از هنرمندان شرکت کننده در این همایش سر زنده و صمیمی ، هیأت داوران نتیجه آرای خود را بدین شرح اعلام می دارد:

    1. نفر اول : خانم آزاده نوزاد
    1. نفر دوم : آقای مازیار نیک خلق
    1. نفرسوم : آقای رحیم شیر دره حقیقی
    1. نفر چهارم : آقای علی حسنعلی زاده
  1. نفر پنجم : آقای بهنام رضازاده
داوران :

علیرضا کریمی صارمی ، سید عباس میرهاشمی ، مسعود زنده روح کرمانی ، گیتی نوروزیان و دکتر محمد ستاری

نگارخانه های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست