مجتبی رضوانی | پایگاه عکس چیلیک | www.chiilick.com
رضوانی مجتبی

رضوانی مجتبی

مجتبی رضوانی | پایگاه عکس چیلیک | www.chiilick.comنام: مجتبی

نام خانوادگی: رضوانی

تاریخ تولد: 1312/9/15

تاریخ فوت: 1384/9/27

وب سایت: www.rezvanipic.com

 

بیوگرافی:

زنده یاد مجتبی رضوانی در دوازدهم آذر یک هزار و سیصد و دوازده در تهران بدنیا آمد.
از همان اوان کودکی علاقه خاصی به عکاسی داشت به طوریکه در سن9 سالگی اولین دوربین عکاسی اش را با مارک کداک خرید و شروع به عکاسی کرد.
او در سال 1330 کار حرفه ای خود را در آتلیه فتو متروپل آغاز کرد.
وی در طی 50 سال فعالیت حرفه ای در زمینه عکاسی، ظهور فیلم و چاپ عکس و خبرنگاری روزنامه اطلاعات، خبر گزاری پارس و رادیوی ایران مشغول به خدمت بود.
مجتبی رضوانی در پی انجام ماموریت های خود در عرصه ی بین الملل به عنوان عکاس، دنیا را در پس یک دریچه ی کوچک آن سان دید که پس از سپری شدن سالها همواره بیننده را متحیر می سازد.
همواره در طول سالها خدمت صادقانه خویش وقایع و رخدادهای گوناگون را آنگونه به تصویر کشید که نیاز به هیچ مفسری نبود.
ایشان در روزهای پایانی حکومت علوی پهلوی با شهامتی وصف ناپذیر در میان مردم به عکاسی پرداخته بود و چنان جان بر کف و به دور از ترس و وحشت پا به پای جوانان و با تشویق آنان در صحنه ی هنر عکاسی آن چنان رزمید که شاهد تصاویر شکار شده توسط ایشان بوده ایم.
گواه این مدعی تنها مشاهده چند قطعه از عکس های او است که با نگاهی متفاوت از دیگر عکاسان انقلاب عکاسی کرده است.
با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد زبر دستی او دربیان لحظات شورانگیز ورود حضرت امام (ره) هستیم و با سپری شدن سالها از آن روزهای پر مخاطره و شورانگیز و با دیدن عکس های گرفته شده توسط ایشان، بوی خون و باروت را در کوچه های قبل از انقلاب و عطر خوش یاس را در خیابانهای پس از انقلاب در شامه ی خود حس می کنیم.                                         روحش شاد و یادش گرامی

دیدگاهتان را بنویسید