نشست آموزشی اسماعیل عباسی

نشست آموزشی اسماعیل عباسی

نشست آموزشی استاد اسماعیل عباسی با ارایه تعاریف مشخص و علمی از عناوینی چون گزارش تصویری و گزاره نویسی در محل سالن آموزش دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک برگزار شد.

در این نشست که عصر روز یکشنبه 21 آذرماه جاری با حضور عکاسان ، دانشجویان و علاقمندان برگزار شد اسماعیل عباسی ابتدا در صحبت هایی مقدماتی، ضرورت آموزش و شناخت عکس و کاربرد گزارش تصویری با تعدادی از عکس ها را مطرح شد و با نمایش مجموعه هایی از خطاهای رایج در رسانه های عمومی کشور، مباحثی همچون: گزارش تصویری، داستان تصویری و مقاله تصویری مورد تعریف و بحث و نمایش قرار گرفت.

نظرات (4)

 • اعظم حشمتي

  |

  برگزاري چنين نشست هاي آموزشي كه ضرورت آن براساس هدف معيني احساس شد و شكل گرفت، در آگاهي بخشي عكاس در انتخاب عكس به عنوان مجموعه و افزايش توانايى او در نگارش گزارش يا داستان عكس و همچنين گزاره نويسي بسيار مفيد خواهد بود چرا كه اين فرا گيري در راستاي هدف معيني آزموده خواهد شد.
  ادامه مباحث اينچنين با درك ضرورت آنچه عكاس علاوه بر دوربين به آن نياز دارد، بسيار مفيد و تأثير گزار خواهد بود.
  اين بستر را پايگاه عكس چيليك سخاوتمندانه برقرار كرده است، اميد كه براي ادامه اين راه ضرورت هاي آنچه بايستي فراگيريم را درك كرده و در جلساتي منظم از حضور آگاهان اين عرضه بهره گيريم.

  پاسخ

 • نیلوفر زارعی

  |

  از حضور در این نشست آموزشی بسیار لذت بردم.
  استاد عباسی به بیانی بسیار ساده و قابل درک مطالب تخصصی عکاسی را در حوزه گزاره نویسی بیان کردند.
  نمایش مجموعه های ارزنده عکس از عکاسان بزرگ دنیا همراه با چکیده مطالب آموزشی در درک بهتر و آسان تر موضوع بسیار مفید بود.
  از مدیر پایگاه عکس چیلیک به خاطر زحماتشان برای فراهم کردن این فضای آموزشی سازنده و در عین حال رایگان برای هنرجویان عکاسی بسیار ممنونم.

  پاسخ

 • مریم خداوردی

  |

  برگزاری این نشست بسیار پربار و مفید بود و من از حضور در این جلسه بسیار بهرمند شدم. مفاهیمی که برایم غامض و پیچیده بود ،استاد عباسی با بیانی شیوا و شیرین و مثال و نمونه آموزش دادند.امیدوارم بازهم بتوانم از محضر ایشان کسب فیض نمایم.
  واقعا نمیتوانم با کلمات لذت بردن از این جلسه را بیان کنم و اینکه چقدر خوشحالم که پایگاه عکس چیلیک صرفا یک برگزار کننده تور عکاسی نیست و برای برآوردن تمام نیازهای علاقمندان عکاسی برنامه ریزی کرده و اجرا میکند، حتی به صورت رایگان ، اگرچه بسیار منطقی میباشد که برای برگزاری چنین نشستهایی که برای برگزار کننده “هزینه بر ” است، از علاقمندان حضور ، هزینه دریافت شود.
  پایگاه عکس چیلیک ، همچون پدری دلسوز که برای رشد فرزندانش همه چیز را فراهم میکند، پیش می رود.
  موفق و پیروز و پاینده باشید

  پاسخ

 • جواد میرزاپور

  |

  برگزاری نشست هایی که چنین موضوعات کاربردی را شامل می شوند، ضروری و مفید خواهد بود به شرطی که مستمر و با برنامه پیش برود و در انتخاب موضوعات جلسه به اولویت بندی نیاز های مخاطبین پرداخت شود.
  مطالب ارائه شده در جلسه مذکور ، بسیار ارزشمند و مفید بود .
  ادامه برگزاری چنین کلاس هایی با سطح هزینه معقول ، و نه رایگان، بسیار منطقی و مفید خواهد بود.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید