شرایط شرکت در کارگاه های جشنواره عکس دانشگاه آزاد

دبیرخانه جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی شرايط ثبت نام در کارگاه های آموزشی این جشنواره را اعلام کرد.
مدير اجرائی دبيرخانه جشنواره عکس آزاد اعلام کرد: کارگاه های آموزش عکاسي در روزهاي 24 و 25 و 26 شهريور ماه در مجموعه فرهنگی، تاريخی کاخ سعدآباد طبق سرفصل ها و برنامه های زير برگزار می شود.
محمدرضا خسروی فر گفت: حداکثر ظرفيت ثبت نام 60 نفر می باشد و بر اساس اولويت در ثبت نام عزيزان مي توانند در اين کلاسها شرکت کنند.
هزينه ثبت نام يکصد و بيست هزار تومان (120000 تومان) می باشد و علاقه مندان تهرانی جهت ثبت نام می توانند به صورت حضوری در محل دبيرخانه جشنواره عکس اقدام به ثبت نام نمايند؛ و عزيزان شهرستاني با واريز کردن مبلغ فوق به شماره حساب 0105468506008 سيبا، شعبه بانک ملی مرکزی تهران، کد 060 به نام محمدرضا خسروی فر اقدام به ثبت نام نمايند.
وی در ادامه گفت: دوستان و هنرمندان شهرستانی به محض واريز وجه، فيش خود را برای دبيرخانه جشنواره عکس، فکس نموده تا در ثبت نام اين عزيزان خللی به وجود نيايد و اينکه در روز حضور در کلاسها حتماً فيش اصلی واريزی را به همراه داشته باشند.
خسروی فر يادآور شد: مدارک مورد نياز برای ثبت نام، يک قطعه عکس جديد 4 *3 رنگی يا سياه و سفيد، يک برگ کپی شناسنامه و تکميل فرم ثبت نام الزامی است، كه به محض واريز كردن هزينه كلاسها، مدارك فوق را به همراه فيش پرداختی از طريق پست پيشتاز برای دبيرخانه ارسال نماييد.
در ضمن دوستان حتماً برای شرکت در کلاسها دوربين عکاسی همراه داشته باشند.
وی در پايان اظهار داشت: در پايان اين دوره احتمالاً يک مسابقه عکاسی بين شرکت کنندگانی که آثارشان از مجموعه فرهنگی و تاريخی¬کاخ سعدآباد باشد برگزار می شود، که به سه نفر از منتخبین، هرکدام يک قطعه سکه بهار آزادي و به تمامي شرکت کنندگان گواهي شرکت در اين کارگاه اعطا می شود.
وي در پايان افزود: کلاسها رأس ساعت برگزار می شود و برای احترام به استاد و شرکت کنندگان از ورود افراد بعد از حضور استاد جلوگيری بعمل خواهد آمد.
شايسته است عزيزان علاقه مند به گونه ای برنامه ريزی نمايند که در ساعات برگزاری کلاسها حتماً به موقع حضور داشته باشند. در ضمن پس از ثبت نام شهريه پرداختی عودت داده نخواهد شد. در صورتيكه اين كلاسها جهت برگزاری به حدنصاب برسد، پس از ثبت نام شهريه پرداختی عودت داده نخواهد شد. در غير اين صورت دبيرخانه جشنواره عكس آزاد در اسرع وقت مبالغ پرداختی را عودت خواهد داد.

سر فصل مباحث کارگاه آموزش عکاسی
برگزار کننده: دبيرخانه جشنواره عکس آزاد

استاد فرهاد فخریان
رويکردهای زيبایی شناسانه در عکاسی جهان از پيدايش تا امروز
اين کارگاه به بررسی گرايشات گوناگون زيبايی شناسانه در عکاسی غرب از هنگام پيدايش عکاسی تا زمان کنونی می‌پردازد. بديهی است اين رسانه تصويری از هنگام پديد آمدن، به عنوان هنر پا به عرصه نگذاشته است و لذا زيبايی شناسی ويژه خود را با خويش همراه نياورده است و از اين رو وام‌دار نقاشی است. رفته رفته و در طول اين تاريخ حدود 180 ساله دچار دگرگونی های بنيادی در رهيافت‌های زيبايی‌شناسانه گشته و راه خويش را در چارچوب هنر يافته است.
اين کارگاه بر آن است تا اين روند دگرگونی را به شکلی کوتاه شده مورد واکاوی قرار دهد.

استاد افشین شاهرودی
کارگاه خلاقيت عکاسی
با گسترش عکاسی در کشور ما و روی آوردن گروه بيشماری از جوانان علاقمند به اين رشته، رقابت در اين زمينه روز به روز سخت‌تر مي‌شود. در اين شرايط يکی از دغدغه‌های اصلی جوانان عکاس، خلاقيت در عکاسی است. در سال‌های اخير نمايشگاه‌ها و رقابت‌های گروهی زيادی را شاهد هستيم که رويکرد خلاقانه را مدِنظر دارند بی آنکه تعريف جامع و مانعی که اين موضوع را برای جوانان علاقمند تشريح کرده و آنها را با ابعاد مختلف خلاقيت آشنا کند صورت پذيرد. در اين کارگاه که با نمايش آثاری خاص همراه خواهد بود، اين مبحث، از سه منظر “ديد”، “تکنيک”، و “ارائه” مورد بررسی آموزش قرار خواهد گرفت که شرکت‌کنندگان با مفهوم، ابعاد و زمينه‌های خلاقيت آشنا خواهند شد.

استاد محمود کلاری
آشنايی با اصول عکاسی در سينما و تأثير تجربه عکاسی در فيلمبرداری، تصوير برداری در سينما و تلويزيون؛…

استاد داوود وکيل زاده
در ارتباط با عکاسی طبيعت و معماری در دو مرحله‌ تئوری و عملی بحث و گفتگو خواهد شد.
هدفمندی و احساس و ديد در عکاسی طبيعت و معماری؛
جلسه اول آشنايي با اصول عکاسي در طبيعت و معماری، نمايش تصاوير برجسته‌ اين دو هنر و در ادامه هنرجويان با حضور استاد در فضای باز و محيط‌های جذاب محوطه کاخ موزه‌ سعدآباد عکاسی انجام خواهند داد و در جلسه‌ دوم عکس‌های تهيه شده توسط هنرجويان مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

استاد داوود صادق سا
عکاسی صنعتی و تبليغاتی
مطالب مورد بحث به صورت تئوری و نمايش اسلايد و عکس/ نورپردازی داخل آتليه و استوديو/ عکاسی از تابلوهای نقاشی ( رنگ روغن، مينياتور)/ عکاسی از فرش با نور موجود در محيط و نورپردازی/ عکاسی صنعتی و عکاسی در شب از بناهای تاريخی و معماری و تأسيسات صنعتی/ عکاسی از اشياء موزه‌ای/ تکنيک‌های توليد تصاوير خلاقانه در تاريکخانه؛ کليه مباحث حول محور سيستم آنالوگ و نگاتيو و اسلايد مي‌باشد.

استاد اسماعیل عباسی
عکاسی فتوژورنالسيم و مجموعه عکس چيست؟
فتوژورناليست عضو مکمل روزنامه نگار نيست، او خود به دنبال خبر می گردد و بعداز ثبت آن را تفسير و گزارش می کند. فتوژورناليستها جزو نخستين کسانی هستند که هنگام وقوع حوادث و در شرايط اضطراری وارد عمل می شوند و روايت خود را از افراد و يا حوادث خبرساز، باورها و انديشه های خود را ثبت مي کنند و با رعايت اصول حرفه ای و اخلاقی با ما به نمايش می گذارند. در مجموعه عکس فقط و صرفاً توالی و پياپی بودن موضوع مطرح نيست، بلکه مفهوم و بررسی يک موضوع هم حائز اهميت است.

و کارگاه مسعود زنده روح کرمانی

مقررات:
1. وجه پرداختی جهت شرکت در کلاسهای آموزش عکاسی 120000 تومان می باشد که پس از ثبت نام و در صورت برگزاری كلاس ها، مبلغ واريزی عودت داده نخواهد شد.
2. کلاس ها رأس ساعت برگزار می شود و اگر هر کدام از عزيزان بنا به هر دليلی نتوانند در آن ساعت جهت حضور در کلاس آماده شوند از حضورشان در ساعت مقرر کلاس مورد نظر ممانعت خواهد شد و بايد برای حضور در کلاس بعدی منتظر بمانند.
3. رعايت حجاب اسلامی و شئونات اسلامی و اخلاقی در روزهای برگزاری کارگاه، در مجموعه فرهنگی، تاريخی کاخ سعدآباد الزامی است و در صورت مشاهده و رعايت نکردن موارد فوق از ادامه حضور فرد مورد نظر جلوگيری خواهد شد.
همکاری شما با برگزار کننده کارگاه به جهت پيشرفت برنامه های مورد نظر خواهد بود و برای ارتقاء سطح کيفی در عکاسی می باشد.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید