113 -
تور عکاسی طلوع در کویر
تاریخ برگزاری : ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
یک روزه
برنامه سفر

مدت و زمان برنامه: سفر یک شب و یک روز بود و  شامگاه چهارشنبه ۱۱مهر از مبدا حرکت کرده تا شامگاه پنجشنبه دوازدهم مهرماه در مبدا حرکت بودند.
برنامه سفر: همسفران در حرکتی شبانگاهی از تهران عازم مقصد شده و نیمه های شب را در دل کویر طی کرده و در نهایت پیش از طلوع خورشید به مقصد رسیده بودند.
عکاسی تا حدود ۴ ساعت پس از زمان طلوع ادامه یافته و به مرور به طرف نقطه آغاز حرکت در تهران برگشتند.
همسفران همزمان با ۳ساعت پس از غروب خورشید در تهران بودند.

اهداف عکاسی

اهداف عکاسی: حضور سحرگاهی در پای تپه های رمل و مشاهده طلوع خورشید و عکاسی از فرم ها و منحنی های زیبای تپه رمل ها

درباره منطقه

کویر مرنجاب:

کویر یکی از گونه های اعجاز طبیعت است و کویر مرنجاب از جمله این اعجاز طبیعی است که گاه دوربین های عکاسی ” چیلیک، چیلیک ” تلاش خود را می کنند تا وسعت روح و عمق درک این اعجاز طبیعت را در عکس بنشانند.
کویر مرنجاب در استان اصفهان واقع شده و همجوار با شهر کاشان است که از سوی شمال به دریاچه نمک شهرستان آران و بیدگل، از سمت غرب به کویر مسیله و دریاچه های نمک حوض سلطان و حوض مره، از شرق به کویر بندریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به شهرستان های آران و بیدگل و کاشان منتهی می شود.
این کویر یکی از زیباترین جاذبه های اکوتوریستی ایران محسوب می شود که تپه های شنی بلند و پوشش گیاهان شور تاق و گز و بوته های قیچ آن، جلوه ی زیبایی به این منطقه بخشیده است. دریاچه نمک آران از دیگر نقاط دیدنی این منطقه به شمار می آید.
بنای کاروانسرای مرنجاب که به دستور شاه عباس صفوی در کنار قنات مرنجاب بنا نهاده شده از جمله آثار تاریخی موجود در منطقه است که ایستگاه استراحت و نقطه آغازین سفرهای کویری است.
گروه همسفران پایگاه عکس چیلیک عکاسی از طلوع در کویر در این سفر می کوشند تا با برنامه ریزی مناسب و منسجم امکان حضور سحرگاهی و درک زمان طلوع را در این تور برای همگان فراهم نمایند.
عکاسی طلوع در کویر مرنجاب تجربه ای شیرین با خاطراتی خوش از نمونه ثبت هایی است که در سال گذشته توانست با نمایشگاه گروه انتهای زمین در قالب نمایشگاه و کتاب پذیرای نزیدک به یکصد قطعه عکس از ۹۳ عکاس همسفر با تورهای عکاسی چیلیک باشد.

اشتراک گذاری

دیدگاه شما

۱ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • عارفه حجارمنش
  ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۲۲:۵۷

  سفر کویر وقتی شروع میشه میدونم که با تمام سختی هایی که داره به دنبالش چند هفته آرامش میاره
  وقتی سحرگاه شروع به حرکت میکنیم تا از تپه رمل ها بالا بریم حرکت کند و نفس گیره ولی لذت دیدن و ثبت کردن طلوع کویر انرژی و توان بالا رفتن رو میده و وقتی به بالا میرسی در کنار همسفران پایگاه عکس چیلیک عکاسی از کویر رو تجربه میکنیم و در هر لحظه به دانش عکاسی و دید عکاسانه تک تکمون افزوده میشه
  سپاس گذارم از استاد سروری بزرگوار که با صبر و حوصله برای همه وقت میزارن

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تورهای چیلیک

فهرست