1. خانه
 2. تورهای عکاسی گذشته
 3. تور عکاسی طبیعت سوباتان اردی بهشت ۹۷
107 -
تور عکاسی طبیعت سوباتان
تاریخ برگزاری : 1397/02/18
چهار روزه
برنامه سفر

همسفران شامگاه دوشنبه 17 اُردی بهشت ماه از تهران عازم شده و صعود به منطقه و عکاسی را از صبحگاه روز سه شنبه آغاز خواهند کرد.

اهداف عکاسی

پیاده روی در سطح منطقه و دیدار و عکاسی از طبیعت بی بدیل و چشم اندازهای گذرگاه های تور سوباتان در روزهای این سفر است.

درباره منطقه

طبیعت سوباتان در زمره بهترین و زیباترین مناطق طبیعی ایران به شمار می رود که همواره با وجود برخورداری از زندگی ساکنان طبیعت نشین این خطه از جمله بهترین موقعیت های پیاده روی، طبیعت گردی و عکاسی برای علاقه مندان به طبیعت و منظره و زندگی انسان در دامان طبیعت است.
روستای سوباتان که در شهرستان تالش واقع شده است با موقعیت منحصر به فردی که به لحاظ جغرافیایی، آب و هوایی دارد در فهرست چند روستای گردشگری استان گیلان قرار گرفته است.
دشت های وسیع و مراتع بسیار و دام های رها و فراز و فرود جاده های بین این روستا تا روستایی دیگر بر فراز جنگل ها و در دامان کوه شرایطی را برای اهالی منطقه رقم زده است تا در عین یک جانشینی بتوانند کوچ های کوتاه و جابجایی های در سطح منطقه را برای خود رقم بزنند.
دریاچه نئور دریاچه‌ای ما بین شهرهای اردبیل و خلخال است که هر دو در استان اردبیل واقع شده اند.
این دریاچه در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی شهر اردبیل به‌طرف خلخال در یکی از دره‌های کوهستان و در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و با توجه به بارش های جوی و حجم رطوبت دائمی منطقه دو دریاچه کوچک و بزرگ را تامین می کند که با بالا رفتن عمق آب در ارتفاعی حدود 5 متر این دو دریاچه به هم پیوسته و یکی می شوند.
هدف از برگزاری تور عکاسی سوباتان انجام پیاده روی در سطح منطقه و دیدار و عکاسی از طبیعت بی بدیل و چشم اندازهای گذرگاه های تور سوباتان در روزهای این سفر است.

جاذبه های موضوعی: گلزارهای وحشی و سبزه زاران دامنه کوه‌های تالش، پرچین های سوباتان، خانه های ییلاقی عشایر، دامنه های روستای سوباتان، ارتفاعات جنگل لیسار(آلچالیق)، ارتفاعات رفیع آق اولر و مریان، بلندای دره ساری‌داش، آبشار ورزان و…

توصیه های ضروری از سوی مسئول تور: برخورداری از سلامت بدنی کافی، درک ویژگی های زندگی گروهی، برخورداری از روحیه ای مهربان و شخصیتی آرام و انرژی +، کمک به ارتقای کیفیت نگاه عکاسان و مشارکت در گفت وگوهای علمی، آموزشی و اجتماعی.

اشتراک گذاری

دیدگاه شما

۵ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • همیشه یکی از جذاب ترین قسمت های سفرمان که بیصبرانه منتظرش هستم دیدن عکسهای گزارشی است که با دیدنشان لذت لحظات سفر دوباره تداعی میشود. ممنون از #پایگاه_عکس_چیلیک بابت این شیوه جذاب و دوست داشتنی که بعد از هر سفر عکسهای گزارشی را منتشر میکند. سپاس از این پایگاه که در هیچ کدام از #تورهای_عکاسی_چیلیک دست خالی و بدون ثبت موفق برنمی گردیم حتی اگر در شرایط آب و هوایی خاص قرار بگیریم. ممنون از جناب #مهدی_سروری بابت اینهمه صبوری و درایت و توانمندی و نظم و اینهمه انرژی مثبت که در وجود تک تک اعضای گروه جاری میکنند. امیدوارم همیشه سلامت و برقرار باشند.

  پاسخ
 • مریم خداوردی
  ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۰۷

  سفر به سوباتان یکی از بهترین جاهایی است که می توان رفت، آنهم با یک گروه دوست داشتنی و صمیمی که در کمال آرامش و امنیت بتوان تنها به عکاسی پرداخت. در این سفر شرایط آب و هوایی خیلی متنوع نبود و دوست داشتم مانند دفعه قبل مه تشکیل شود، که نشد و بیشتر هوا ابری و شدیدا باد میوزید . روز آخر کمی آفتاب شد که توانستم نصاویر متفاوتتری ثبت کنم .
  همچون دیگر سفرهای عکاسی چیلیک، با مدیریت دلسوز و برنامه ریزی خوب جناب آقای سروری توانستیم که با فایلهای خوبی برگردیم.

  پاسخ
 • آنقدر سفر قبلی اتور چیلیک به مقصد سوباتان به جانم نشسته بود وبه جرات می توانم بگویم یکی از بهترین سفرهایم بود. دوباره قصد قربت کردم و همراه چیلیک های عزیز عازم این سفر شدم.
  این بار سوباتان با باد به استقبال ما آمد، و با ما ماند. بادی که گاه توان مقاومت را از ما سلب می کرد. ابرهایی که می آمدند و اما ماندنش زیاد ماندگار نبود و باد بدرقه شان می کرد و این باعث می شد هوای دشت در پناه باد متغییر باشد و حضور در محیط و عکاسی را اندکی دشوار می کرد.
  تمرکز و ذهنی هوشمند لازم بود تا از این موقعیت سود جوید و شرایطی که شاید به ظاهر مطلوب نبود را به موقعیتی ایده ال برای عکاسی تبدیل نمایید. با توجه به ذهنیت قبلی که از این سفر در ذهنم مانده بود، تمرکز بر موقعیت و شرایط جدید با تاخیر برایم اتفاق افتاد و نتوانستم آنچنان که باید از سفر بهره برداری داشته باشم. اما اما ، قدم زدن در آن دشت های زیبا و تنفس در هوایی دلنواز و پاک و همگام باد رفتن، دیدن مناظری چشم نواز که جان و نگاه را به وجد می آورد و ….حظی دلپذیر و جان افزا را نصیب مان کرد و سفر به جان دلمان نشست. چه در مسیر رفت و چه در مسیر برگشت، در گذر از دامنه های پر پیچ و خم از خانه های روستایی و مناظر بکر لذت بردیم و عکاسی کردیم. آقای سروری باز هم و باز هم سپاسگزار مهربانی ها و همراهی ها و مدیریت صحیح و درایت شما هستیم، زنده و سلامت باشید.

  پاسخ
 • سفری بسیار زیبا و به یاد ماندنی که در طبیعت بکر و زیبای سوباتان در کنار دوستان همدلی و همراهی رو آموختم ، قطعا برگزاری سفرهای چند روزه بسیار دشوار است و هماهنگی لازم بین همه امور به طوری که گروه با خیال راحت به هدف خود نزدیک و نزدیک تر شود به جز دشواری توانایی و مدیریت خاص و بسیار قوی میخواهد که استاد سروری بزرگوار به بهتزین شکل تمامی امور مربوط به سفر رو مدیریت می کنند و در کنار تمامی این مسائل به بهترین شکل استاد و راهنمای خانواده چیلیک در رسیدن به نگاه عکاسانه هستند
  تشکر از همه زحمات شما

  پاسخ
 • کامران ذهبی
  ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۸:۱۳

  kamranpersia@gmail.com
  ۹۲.۲۴۲.۲۰۳.۱۳۱
  تور عکاسی سوباتان بیشتر از همه تورهای عکاسی چیلیک برای بنده شیرین دلچسب رویایی و آموزنده بود. لوکیشنها موقعیتها نورها و چهره ها یی که همیشه حسرت ثبتشون رو داشتم در این سفر واقعا روی سنسور دوربینم نشست و لذتی در عکاسی به من داد که تا به حال تجربه نکرده بودم. البته این به آن معنا نیست که عکسها همگی موفق بودند بلکه به معنای تجلی کامل لذت شخصی عکاسی برای بنده بودند و با وجود اینکه خیلی از عکسها مشکل تکنیکی و فنی داشتند یک تجربه ومشق لذتبخش را برایم رقم زدند. همگی این تجربه ها در شرایط سخت باد شدید
  منطقه به دست آمدند که تا به حال با این شدت تجربه نکرده بودم. تور با مدیریت عالی جناب سروری برگزار شد و با شرایط خاص منطقه ایشان تلاش کردند تا دوستان عکاس حداکثر بهره وری تصویری را از تور داشته باشند و با ایجاد یک جو صمیمی بین بچه ها یک تور موفق را برگزار کنند. البته شرایط جوی منطقه باعث شد که بعضی از لوکیشنها رو تجربه نکنیم که این موضوع ممکن است در هر توری اتفاق بیافتد. بعد از سفر سختترین کارها نخست انتخاب عکسهای منتخب و سپس انتخاب عکس مناسب برای نقد در جلسه نقد و بررسی عکسهاست که جناب سروری زحمت این کار رو به درخواست همسفرانی که مایل باشند انجام میدهند و برای من شناخت کارخوب نسبت به کارهای ضعیفتر است و جالب اینجاست که همیشه عکس انتخاب شده برای نقد برایم شگفنی ساز بوده است. بعد از دیدن عکسهای همسفران پی بردم که تجربه و کار زیادی لازم دارم تا به یک نگاه موفق برسم ودر بسیاری از زمینه های عکاسی ضعیف هستم. زیبایی عکاسی هم در همین نکنته نهفته است که بی انتهاست و همیشه عکاس در حال آموختن است. در پایان لازم می دانم که بعد از جناب سروری از همه دوستانی که در پشتیبانی سفر همکاری کردند و استادانی که از محضرشان درس آموختم سپاسگزاری کنم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تورهای چیلیک

فهرست