1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. فراخوان نخستین جشنواره تورهای عکاسی چیلیک
فراخوان نخستین جشنواره تورهای عکاسی چیلیک

بستر فعالیت های فرهنگی هنری امروزه بدون تردید، حساس تر از پیش شده است و در مسیر این تلاش، بروز حساسیت ها و تکیه به حمایت های دولتی به یقین تأثیری شگرف در راهیابی به این مهم خواهد داشت. روح هنر اما، والاتر از آن است که دست های حمایت هر شایسته ای را، اعم از دولتی و غیردولتی، در گشایش این بال نستاید.

بستر فعالیت های فرهنگی هنری امروزه بدون تردید، حساس تر از پیش شده است و در مسیر این تلاش، بروز حساسیت ها و تکیه به حمایت های دولتی به یقین تأثیری شگرف در راهیابی به این مهم خواهد داشت.
روح هنر اما، والاتر از آن است که دست های حمایت هر شایسته ای را، اعم از دولتی و غیردولتی، در گشایش این بال نستاید. ” پایگاه عکس چیلیک ” پس از قریب پنجاه و شش ماه فعالیت رسانه ای، به عنوان یک پایگاه اطلاع رسانی در عرصه هنر عکاسی کشور، توانسته است به واسطه تلاش همه دوستداران و حامیان، یکی از جایگاه هایی باشد که در وسعت اطلاع رسانی رویدادها و افتخارهای عکاسی، نقش مویی از این کلاف را بازی نماید.
موسسه فرهنگی هنری « آوای کلون » به عنوان حامی همیشگی این پایگاه، در بخشی از اهداف خود برگزاری سفرهای گروهی را در قالب کارگاه های آموزشی معرفی کرده تا آموخته ها و شنیده ها، مجال تجربه یابند. این مجموعه از سال ۱۳۸۶ تا اوایل سال ۱۳۹۰ اقدام به برگزاری تورهای عکاسی نموده که در مجموع این سلسه تورها بیش از ۴۰۰ علاقمند، عکاس و دانشجو را به عنوان همسفر در خود پذیرفته است.
اینک، از پس گذر این تعداد سفر دلنشین عکاسی و لمس تجارب ناب و ظریف از پشت دریچه کوچک اما وسیع دوربین، دریچه ای به وسعت دنیای پیرامون، قصد برگزاری نخستین جشنواره تورهای عکاسی چیلیک را داریم تا از میان عکس های به دست آمده همسفران در تورهای برگزار شده به یاری خداوند کریم، گام بعدی را در نشانه گذاری اهداف فرهنگی هنری خود برداریم.
از مهمترین اهداف برگزاری این برنامه به دور از هرگونه شعار و پردازش، چندین محور است:
• معرفی و نمایش دستاوردهای تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ”
• کشف و معرفی استعدادها و علایق جوان و نوظهور
• استمرار ارتباط و تعامل با همسفران تورهای عکاسی
• بالا بردن سطح کیفی و علمی تورهای عکاسی چیلیک
• بررسی روند پیشرفت حضور همسفران در تورهای عکاسی
• سعی در حفظ پایه های سلامت روانی محیط گروهی تورهای عکاسی
• بررسی نگاه های متفاوت همسفران، به دور از کلیشه های رایج در نوع و سطح داوری به موضوعات یکسان
این مسابقه در سه بخش عکس، تجربه (متن و عکس) و گزارش تصویری، برگزار می شود.
بخش عکس: تمامی عکس هایی که همسفران به واسطه حضور در این تورها موفق به خلق آنها شده اند، مورد نظر می باشد. بدیهی است با توجه به طبقه بندی موضوعی مقاصد سفر، این بخش از مسابقه در سه موضوع مستقل پذیرای مشارکت متقاضیان است.
• موضوع مستند: در تعریف عکاسی مستند نگرش های گوناگونی حاکم است. برای اینکه در بیان این تعریف به جایگاهی واحد، نظر داشته باشیم عکاسی مستند را این گونه تعریف می کنیم: تلاش صادقانه برای ثبت وقایع پیرامون را، بدون هیچ گونه گرایشی که سبب دخل و تصرف در موضوع شود و تنها به منظور روایت واقعه باشد، عکاسی مستند می گوییم. تمامی موضوعاتی که در این تعریف جای می گیرند مستند شناخته می شوند. عکس های این بخش بایستی قابلیت اسنادی خود را مستقل از ویرایش های لازم به بالاترین شکل ممکن حفظ نموده باشند.
• موضوع طبیعت: در این موضوع تمامی عکس هایی که دارای عناصری از جنس طبیعت بوده و دخالت های رایج و مشهود بشری در آنها دیده و یافت نمی شود، مورد نظر است.
• موضوع آزاد: در این بخش متقاضیان می توانند عکس هایی را که در دو بخش گذشته امکان حضور ندارند، مشارکت دهند و وارد عرصه معرفی و رقابت نمایند.

بخش تجربه:
• تمامی همسفرانی که بیش از عکاسی، نگاهی دقیق و پویا را در ابتدا تا انتهای سفرهای عکاسی مرور کرده و تجربه هایی علمی آموزشی را برای خود رقم می زنند در این بخش می توانند صاحب اثر باشند. برگزارکننده انتظار دارد در این بخش متنی از تجارب همسفران همراه با تصاویر مرتبط، در زمینه هایی چون: جایگیری، زاویه دید، مواجهه با موضوع، انتخاب قاب، ترکیب، نورسنجی، ویرایش، ارایه و … به صورت عکس و متن برای دبیرخانه ارسال نمایند. تجربه های منتخب گروه کارشناسی، با نام ارسال کننده منتشر خواهد شد.

بخش گزارش تصویری: عکس هایی در این بخش مورد نظر است که از تمامی رویدادهای سفر مانند: ارتباط و تعامل همسفران، فرهنگ زندگی گروهی، مشارکت عکاسی، گفت و گوهایی با محوریت عکس، نقاط طلایی و مؤثر در سفر و … حکایت کنند.
گاه شمار فراخوان:
آخرین زمان مشارکت: ۳۱ خردادماه سال ۱۳۹۰
انجام کدگذاری و امور دبیرخانه: دوم و سوم تیرماه ۱۳۹۰
ارزیابی اولیه: چهارم تا دهم تیرماه ۱۳۹۰
برگزاری جلسه داوری: ۱۴ تیرماه سال ۱۳۹۰
اطلاع رسانی: شانزدهم تیرماه سال ۱۳۹۰
دبیر فراخوان: ابراهیم باقرلو
مدیر اجرایی: محمدرضا خرازی
شورای سیاست گذاری: نیما خالدی کیا، مجتبی محسنی، ملیحه فرهادی، پیمان رشیدی، محمدرضا خرازی، مهدی سروری، ابراهیم باقرلو

آیین نامه مشارکت در فراخوان:
۱ شرکت در این فراخوان برای تمامی همسفرانی که دست کم یک تور عکاسی چیلیک را تجربه کرده باشند مجاز و ممکن است.
۲ به دلیل اهمیت حضور تمامی همسفران، ارسال عکس تنها در تعداد تک نسخه رایگان در نظر گرفته شده است.
۳ برگزارکننده در نظر دارد به دور از تبلیغات و حضور حامیان مالی، هزینه های جاری را توسط همسفران تأمین و اقدام به برگزاری مسابقه نماید. به این منظور تمهیداتی برای نحوه پذیرش آثار در بخش اول با عنوان ” عکس ” در نظر گرفته است.
تعداد آثار ارسالی یک قطعه عکس تا ۳ قطعه عکس تا ۶ قطعه عکس تا ۹ قطعه عکس تا ۱۵ قطعه عکس هزینه مشارکت (به تومان) رایگان ۱۵۰۰۰ ۲۱۰۰۰ ۲۶۰۰۰ ۳۵۰۰۰
۴ در بخش عکس، هر عکاس می تواند حداکثر ۱۵ قطعه عکس از موضوعات مشخص شده را مطابق با بندهای آیین نامه، انتخاب و ارائه نماید. در بخش متن، متقاضیان هیچ محدودیتی در تعداد ارسال تجربه (متن و عکس) ندارند و در بخش، گزارش تصویری هر عکاس می تواند تا ۸۴ قطعه عکس ارسال نماید.
۵ تنها عکس هایی که در تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” به ثبت رسیده باشند، توسط دبیرخانه پذیرفته می شوند و تصمیم گیری در این رابطه بر اساس اطلاعات فنی عکس exif و به عهده دبیرخانه مسابقه خواهد بود. ۶ ارزیابی، داوری و گزینش عکس ها به صورت تک عکس می باشد. بنابراین از ارسال مجموعه عکس پرهیز نمایید.
۷ برگزارکننده، در بخش عکس برای عکس هایی که با وجود ویرایش صحیح، مرز سندیت عکس را حفظ نموده باشند اهمیت خاصی قایل است. تنظیم نور، کنتراست، اصلاح رنگ و مواردی از این دست قابل پذیرش است و ویرایش هایی به وسیله ابزارها و نرم افزارهایی که منجر به اطلاق عنوان معمول دخل و تصرف و اغراق باشد، عکس را از دور رقابت حذف خواهد کرد.
۸ عکس های ارسالی بایستی در قالب لوح فشرده (CD/DVD) با فرمت tiff یا jpeg با عرض حداقل ۲۰ سانتیمتر با دقت ۳۰۰ dpiبه دبیرخانه ارسال و یا به صورت حضوری تحویل داده شوند.
۹ آثار ارسالی اسکن شده از روی نگاتیو بایستی مشخص و تعریف شوند. بدیهی است در صورت نیاز، اصل نگاتیو از صاحب اثر، مستند خواهد شد.
۱۰ نامگذاری فایل عکسهای ارسالی توسط شرکت کننده با حروف انگلیسی و به شکل متوالی انجام ¬شود. برای این کار ابتدا نام خانوادگی و نام و سپس شماره عکس¬ها به ترتیب ارسال با دو رقم از ۰۱ تا ۱۵ برای بخش عکس در نظر گرفته شود. (مثال: Akbari_Nima۰۱, …, Akbari_Nima۱۵)
۱۱ تمامی متقاضیان با هر تعداد عکس برای شرکت در بخش عکس، تا شماره ۱۵ و برای شرکت در بخش گزارش تصویری از شماره ۱۶ تا ۹۹ می¬توانند فایل¬های خود را نامگذاری نمایند. (مثال: Akbari_Nima۱۶, …, Akbari_Nima۹۹)
۱۲ متقاضیان برای شرکت در بخش¬های گوناگون باید از پوشه¬های جداگانه با نام و مشخصات تعیین شده مطابق با موضوع استفاده نمایند.
۱۳ در بخش تجربه، مطالب ارسالی می بایست در قالب فایل متنی(حداقل ۵ سطر و حداکثر۲۰ سطر) همراه با عکس های مرتبط به دبیرخانه ارسال شود.
۱۴ نام و نام خانوادگی، شماره تماس (شماره همراه و ثابت) بر روی لوح فشرده (CD/DVD) ثبت شود.
۱۵ تکمیل و ارسال فرم تقاضای شرکت در مسابقه به صورت کامل، صحیح و خوانا، همراه با لوح فشرده ضروری است.
۱۶ خواهشمند است در بسته بندی و ارسال آثار نهایت دقت را صرف کنید. برگزار کننده هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب های ناشی از ارسال نامطلوب را نمی پذیرد.
۱۷ برگزارکننده مجاز است از عکس های منتخب گروه داوران، در امور مربوط به دبیرخانه، نمایشگاه، لوح فشرده چندرسانه ای (مالتی مدیا) و … با ذکر نام عکاس استفاده نماید.
۱۸ ارسال اثر و شرکت در فراخوان به منزله اعلام مالکیت عکس ها است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله عکس حذف می شود و عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت کننده می باشد.
۱۹ لوح فشرده دریافتی توسط دبیرخانه ضبط و نگهداری می شود و پس از اتمام دوره معدوم خواهد شد.
۲۰ برگزارکننده به منظور احترام به زمان اعلام شده، تمدیدی را در نظر نگرفته است. از این رو تاریخ ثبت شده توسط پست، معیار پذیرش بسته های ارسال متقاضیان خواهد بود. بدیهی است پس از زمان اعلام شده، هیچ اثری در فهرست عکس های رسیده پذیرش نخواهد شد.
۲۱ تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده بر عهده برگزارکننده است.

امتیازهای جاری:
• آثار راه یافته در بخش عکس برای نخستین بار در یکی از نگارخانه های پایتخت و سپس در چندین شهر دیگر از جمله: یاسوج، زنجان، همدان، مرکزی، اردبیل، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، قزوین، ایلام، آذربایجان غربی، گلستان، مازندران، یزد، اصفهان، تبریز، کرمان، سمنان و … به نمایش گذاشته خواهد شد.
• عکس های راه یافته در نگارخانه چیلیک به نشانی: www.ChiilickGallery.com به نمایش گذاشته خواهند شد.
• دبیرخانه مسابقه به ازای هر یک از عکس های راه یافته به بخش عکس، مبلغ سیصدهزار ریال/ ۳۰۰۰۰ تومان به عنوان حق التألیف پرداخت می نماید.
• تمامی آثار راه یافته در هر سه بخش مسابقه به همراه گزیده ای از فیلم های پشت صحنه تورها در قالب یک لوح فشردهCDمالتی مدیا در اختیار تمامی همسفران شرکت کننده، مدیران فرهنگی حامی و مراکز فرهنگی هنری کشور قرار خواهد گرفت.
• به تمامی شرکت کنندگان در این فراخوان، گواهی شرکت و به راه یافتگان لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

جوایز بخش عکس:
در بخش عکس، حداقل ۳۰ قطعه عکس توسط هیأت داوران پذیرفته و در هر بخش به طور مستقل یک عکس به عنوان عکس برتر و دو عکس با عناوین شایسته تقدیر (مجموعا ۹ قطعه عکس) معرفی می شوند.
عکس برتر یک قطعه سکه تمام بهار آزادی به همراه تندیس مسابقه و گواهی موفقیت به عکس برتر هر بخش
عکس شایسته تقدیر یک قطعه نیم سکه بهار آزادی به همراه تندیس مسابقه و گواهی موفقیت به دو نفر شایسته تقدیر در هر بخش
جوایز بخش تجربه:
به تجربه های برتر در این بخش، علاوه بر اهدای بن های تخفیف شرکت در تورهای عکاسی از ۲۵درصد تا ۱۰۰ درصد، بسته کتابی به ارزش ۲۵ هزار تومان اهدایی از طرف ” پایگاه تخصصی کتاب عکاسی ” تقدیم خواهد شد.
جوایز بخش گزارش تصویری:
در این بخش مجموعا یکصد قطعه عکس پذیرفته می شود و به عکاسان منتخب، به تعداد تورهای برگزار شده بسته اهدایی به ارزش ۲۵ هزار تومان از طرف ” پایگاه تخصصی کتاب عکاسی ” اهدا خواهد شد.

هیأت داوران بخش عکس: شیوه ارزیابی و داوری این فراخوان به شکل خاص صورت گرفته و بر خلاف فراخوان های رایج امکان حضور شرکت کنندگان در مسیر داوری مهیا است.
برگزارکننده در ارزیابی و داوری آثار رسیده به بخش عکس از حضور عکاسان کارشناس بهره مند خواهد شد و اسامی ایشان را تا بیستم فروردین ماه اعلام خواهد کرد.

هیأت داوران بخش گزارش تصویری: انتخاب اولیه آثار توسط هیأت اجرایی انجام می شود و انتخاب نهایی توسط همسفران انجام می شود.
نشانی دبیرخانه: تهران، صندوق پستی: ۱۵۸۷۵ ۴۶۸۴
رایانامه: safar@chiilick.com
شماره تماس با دبیرخانه: ۸۸۳۴۸۸۲۴

پیشین
نخستین جشنواره تورهای عکاسی چیلیک برگزار می‌شود
پسین
آخرین « تور عکاسی چیلیک » در سال جاری، عازم کویر شد

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

  1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. فراخوان نخستین جشنواره تورهای عکاسی چیلیک
فراخوان نخستین جشنواره تورهای عکاسی چیلیک

بستر فعالیت های فرهنگی هنری امروزه بدون تردید، حساس تر از پیش شده است و در مسیر این تلاش، بروز حساسیت ها و تکیه به حمایت های دولتی – به یقین – تأثیری شگرف در راهیابی به این مهم خواهد داشت. روح هنر اما، والاتر از آن است که دست های حمایت هر شایسته ای را، اعم از دولتی و غیردولتی، در گشایش این بال نستاید.

” پایگاه عکس چیلیک ” پس از قریب پنجاه و شش ماه فعالیت رسانه ای، به عنوان یک پایگاه اطلاع رسانی در عرصه هنر عکاسی کشور، توانسته است به واسطه تلاش همه دوستداران و حامیان، یکی از جایگاه هایی باشد که در وسعت اطلاع رسانی رویدادها و افتخارهای عکاسی، نقش مویی از این کلاف را بازی نماید.

” پایگاه عکس چیلیک ” در بخشی از اهداف خود برگزاری سفرهای گروهی را در قالب کارگاه های آموزشی معرفی کرده تا آموخته ها و شنیده ها، مجال تجربه یابند. این مجموعه از سال ۱۳۸۶ تا اوایل سال ۱۳۹۰ اقدام به برگزاری تورهای عکاسی نموده که در مجموع این سلسه تورها بیش از ۴۰۰ علاقمند، عکاس و دانشجو را به عنوان همسفر در خود پذیرفته است.

اینک، از پس گذر این تعداد سفر دلنشین عکاسی و لمس تجارب ناب و ظریف از پشت دریچه کوچک اما وسیع دوربین، دریچه ای به وسعت دنیای پیرامون، قصد برگزاری نخستین جشنواره تورهای عکاسی چیلیک را داریم تا از میان عکس های به دست آمده همسفران در تورهای برگزار شده به یاری خداوند کریم، گام بعدی را در نشانه گذاری اهداف فرهنگی هنری خود برداریم.

از مهمترین اهداف برگزاری این برنامه به دور از هرگونه شعار و پردازش، چندین محور است:

• معرفی و نمایش دستاوردهای تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ”

• کشف و معرفی استعدادها و علایق جوان و نوظهور

• استمرار ارتباط و تعامل با همسفران تورهای عکاسی

• بالا بردن سطح کیفی و علمی تورهای عکاسی چیلیک

• بررسی روند پیشرفت حضور همسفران در تورهای عکاسی

• سعی در حفظ پایه های سلامت روانی محیط گروهی تورهای عکاسی

• بررسی نگاه های متفاوت همسفران، به دور از کلیشه های رایج در نوع و سطح داوری به موضوعات یکسان

این مسابقه در سه بخش عکس، تجربه  و گزارش برگزار می شود.

بخش عکس: تمامی عکس هایی که همسفران به واسطه حضور در این تورها موفق به خلق آنها شده اند، مورد نظر می باشد. بدیهی است با توجه به طبقه بندی موضوعی مقاصد سفر، این بخش از مسابقه در سه موضوع مستقل پذیرای مشارکت متقاضیان است.

موضوع مستند: در تعریف عکاسی مستند نگرش های گوناگونی حاکم است. برای اینکه در بیان این تعریف به جایگاهی واحد، نظر داشته باشیم عکاسی مستند را این گونه تعریف می کنیم: تلاش صادقانه برای ثبت وقایع پیرامون را، بدون هیچ گونه گرایشی که سبب دخل و تصرف در موضوع شود و تنها به منظور روایت واقعه باشد، عکاسی مستند می گوییم. تمامی موضوعاتی که در این تعریف جای می گیرند مستند شناخته می شوند.

عکس های این بخش بایستی قابلیت اسنادی خود را – مستقل از ویرایش های لازم – به بالاترین شکل ممکن حفظ نموده باشند.

موضوع طبیعت: در این موضوع تمامی عکس هایی که دارای عناصری از جنس طبیعت بوده و دخالت های رایج و مشهود بشری در آنها دیده و یافت نمی شود، مورد نظر است.

موضوع آزاد: در این بخش متقاضیان می توانند عکس هایی را که در دو بخش گذشته امکان حضور ندارند، مشارکت دهند و وارد عرصه معرفی و رقابت نمایند.

بخش تجربه (متن و عکس):

تمامی همسفرانی که بیش از عکاسی، نگاهی دقیق و پویا را در ابتدا تا انتهای سفرهای عکاسی مرور کرده و تجربه هایی علمی آموزشی را برای خود رقم می زنند در این بخش می توانند صاحب اثر باشند. برگزارکننده انتظار دارد در این بخش متنی از تجارب همسفران همراه با تصاویر مرتبط، در زمینه هایی چون: جایگیری، زاویه دید، مواجهه با موضوع، انتخاب قاب، ترکیب، نورسنجی، ویرایش، ارایه و … به صورت عکس و متن برای دبیرخانه ارسال نمایند. تجربه های منتخب گروه کارشناسی، با نام ارسال کننده منتشر خواهد شد.

بخش گزارش تصویری: عکس هایی در این بخش مورد نظر است که از تمامی رویدادهای سفر مانند: ارتباط و تعامل همسفران، فرهنگ زندگی گروهی، مشارکت عکاسی، گفت و گوهایی با محوریت عکس، نقاط طلایی و مؤثر در سفر و … حکایت کنند.

گاه شمار فراخوان:

آخرین زمان مشارکت: ۳۱ خردادماه سال ۱۳۹۰

انجام کدگذاری و امور دبیرخانه: دوم و سوم تیرماه ۱۳۹۰

ارزیابی اولیه: چهارم تا دهم تیرماه ۱۳۹۰

برگزاری جلسه داوری: ۱۴ تیرماه سال ۱۳۹۰

اطلاع رسانی: شانزدهم تیرماه سال ۱۳۹۰

دبیر فراخوان: ابراهیم باقرلو

مدیر اجرایی: محمدرضا خرازی

شورای سیاست گذاری: نیما خالدی کیا، مجتبی محسنی، ملیحه فرهادی، پیمان رشیدی، محمدرضا خرازی، مهدی سروری، ابراهیم باقرلو

آیین نامه مشارکت در فراخوان:

۱- شرکت در این فراخوان برای تمامی همسفرانی که دست کم یک تور عکاسی چیلیک را تجربه کرده باشند مجاز و ممکن است.

۲- به دلیل اهمیت حضور تمامی همسفران، ارسال عکس تنها در تعداد تک نسخه رایگان در نظر گرفته شده است.

۳- برگزارکننده در نظر دارد به دور از تبلیغات و حضور حامیان مالی، هزینه های جاری را توسط همسفران تأمین و اقدام به برگزاری مسابقه نماید. به این منظور تمهیداتی برای نحوه پذیرش آثار در بخش اول با عنوان ” عکس ” در نظر گرفته است.

تعداد آثار ارسالی یک قطعه عکس تا ۳ قطعه عکس تا ۶ قطعه عکس تا ۹ قطعه عکس تا ۱۵ قطعه عکس
هزینه مشارکت (به تومان) رایگان ۱۵۰۰۰ ۲۱۰۰۰ ۲۶۰۰۰ ۳۵۰۰۰

۴- در بخش عکس، هر عکاس می تواند حداکثر ۱۵ قطعه عکس از موضوعات مشخص شده را مطابق با بندهای آیین نامه، انتخاب و ارائه نماید. در بخش متن، متقاضیان هیچ محدودیتی در تعداد ارسال تجربه (متن و عکس) ندارند و در بخش، گزارش تصویری هر عکاس می تواند تا ۸۴ قطعه عکس ارسال نماید.

۵- تنها عکس هایی که در تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” به ثبت رسیده باشند، توسط دبیرخانه پذیرفته می شوند و تصمیم گیری در این رابطه بر اساس اطلاعات فنی عکس – exif – و به عهده دبیرخانه مسابقه خواهد بود.

۶- ارزیابی، داوری و گزینش عکس ها به صورت تک عکس می باشد. بنابراین از ارسال مجموعه عکس پرهیز نمایید.

۷- برگزارکننده، در بخش عکس برای عکس هایی که با وجود ویرایش صحیح، مرز سندیت عکس را حفظ نموده باشند اهمیت خاصی قایل است. تنظیم نور، کنتراست، اصلاح رنگ و مواردی از این دست قابل پذیرش است و ویرایش هایی به وسیله ابزارها و نرم افزارهایی که منجر به اطلاق عنوان معمول دخل و تصرف و اغراق باشد، عکس را از دور رقابت حذف خواهد کرد.

۸- عکس های ارسالی بایستی در قالب لوح فشرده

(CD/DVD) با فرمت tiff ‎‏ یا ‏jpeg با عرض حداقل ۲۰ سانتیمتر با دقت ۳۰۰ dpiبه دبیرخانه ارسال و یا به صورت حضوری تحویل داده شوند.

۹- آثار ارسالی اسکن شده از روی نگاتیو بایستی مشخص و تعریف شوند. بدیهی است در صورت نیاز، اصل نگاتیو از صاحب اثر، مستند خواهد شد.

۱۰-نامگذاری فایل عکسهای ارسالی توسط شرکت کننده با حروف انگلیسی و به شکل متوالی انجام ­شود. برای این کار ابتدا نام خانوادگی و نام و سپس شماره عکس­ها به ترتیب ارسال با دو رقم از ۰۱ تا ۱۵ برای بخش عکس در نظر گرفته شود. ‏‏(مثال: ‏‎Akbari_Nima01, …, Akbari_Nima15)

۱۱- تمامی متقاضیان با هر تعداد عکس برای شرکت در بخش عکس، تا شماره ۱۵ و برای شرکت در بخش گزارش تصویری از شماره ۱۶ تا ۹۹ می­توانند فایل­های خود را نامگذاری نمایند. ‏‏(مثال: ‏‎Akbari_Nima16, …, Akbari_Nima99)‎

۱۲- متقاضیان برای شرکت در بخش­های گوناگون باید از پوشه­های جداگانه با نام و مشخصات تعیین شده مطابق با موضوع استفاده نمایند.

۱۳-در بخش تجربه، مطالب ارسالی می بایست در قالب فایل متنی(حداقل ۵ سطر و حداکثر۲۰ سطر) همراه با عکس های مرتبط به دبیرخانه ارسال شود.

۱۴- نام و نام خانوادگی، شماره تماس (شماره همراه و ثابت) بر روی لوح فشرده (CD/DVD) ثبت شود.

۱۵- تکمیل و ارسال فرم تقاضای شرکت در مسابقه به صورت کامل، صحیح و خوانا، همراه با لوح فشرده ضروری است.

۱۶- خواهشمند است در بسته‌بندی و ارسال آثار نهایت دقت را صرف کنید. برگزار کننده هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب را نمی‌پذیرد.

۱۷- برگزارکننده مجاز است از عکس های منتخب گروه داوران، در امور مربوط به دبیرخانه، نمایشگاه، لوح فشرده چندرسانه ای (مالتی مدیا) و … با ذکر نام عکاس استفاده نماید.

۱۸- ارسال اثر و شرکت در فراخوان به منزله اعلام مالکیت عکس ها است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله عکس حذف می‌شود و عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت کننده می باشد.

۱۹- لوح فشرده دریافتی توسط دبیرخانه ضبط و نگهداری می شود و پس از اتمام دوره معدوم خواهد شد.

۲۰- برگزارکننده به منظور احترام به زمان اعلام شده، تمدیدی را در نظر نگرفته است. از این رو تاریخ ثبت شده توسط پست، معیار پذیرش بسته های ارسال متقاضیان خواهد بود. بدیهی است پس از زمان اعلام شده، هیچ اثری در فهرست عکس های رسیده پذیرش نخواهد شد.

۲۱- تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده بر عهده برگزارکننده است.

امتیازهای جاری:

• آثار راه یافته در بخش عکس برای نخستین بار در یکی از نگارخانه های پایتخت و سپس در چندین شهر دیگر از جمله: یاسوج، زنجان، همدان، مرکزی، اردبیل، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، قزوین، ایلام، آذربایجان غربی، گلستان، مازندران، یزد، اصفهان، تبریز، کرمان، سمنان و … به نمایش گذاشته خواهد شد.

• عکس های راه یافته در نگارخانه چیلیک به نشانی: www.ChiilickGallery.com به نمایش گذاشته خواهند شد.

• دبیرخانه مسابقه به ازای هر یک از عکس های راه یافته به بخش عکس، مبلغ سیصدهزار ریال/ ۳۰۰۰۰ تومان به عنوان حق التألیف پرداخت می نماید.

• تمامی آثار راه یافته در هر سه بخش مسابقه به همراه گزیده ای از فیلم های پشت صحنه تورها در قالب یک لوح فشردهCDمالتی مدیا در اختیار تمامی همسفران شرکت کننده، مدیران فرهنگی حامی و مراکز فرهنگی هنری کشور قرار خواهد گرفت.

• به تمامی شرکت کنندگان در این فراخوان، گواهی شرکت و به راه یافتگان لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

جوایز بخش عکس:

در بخش عکس، حداقل ۳۰ قطعه عکس توسط هیأت داوران پذیرفته و در هر بخش به طور مستقل یک عکس به عنوان عکس برتر و دو عکس با عناوین شایسته تقدیر (مجموعا ۹ قطعه عکس) معرفی می شوند.

– عکس برتر یک قطعه سکه تمام بهار آزادی به همراه تندیس مسابقه و گواهی موفقیت به عکس برتر هر بخش

– عکس شایسته تقدیر یک قطعه نیم سکه بهار آزادی به همراه تندیس مسابقه و گواهی موفقیت به دو نفر شایسته تقدیر در هر بخش

جوایز بخش تجربه:

به تجربه های برتر در این بخش، علاوه بر اهدای بن های تخفیف شرکت در تورهای عکاسی از ۲۵درصد تا ۱۰۰ درصد، بسته کتابی به ارزش ۲۵ هزار تومان اهدایی از طرف ” پایگاه تخصصی کتاب عکاسی ” تقدیم خواهد شد.

جوایز بخش گزارش تصویری:

در این بخش مجموعا یکصد قطعه عکس پذیرفته می شود و به عکاسان منتخب، به تعداد تورهای برگزار شده بسته اهدایی به ارزش ۲۵ هزار تومان از طرف ” پایگاه تخصصی کتاب عکاسی ” اهدا خواهد شد.

هیأت داوران بخش عکس: شیوه ارزیابی و داوری این فراخوان به شکل خاص صورت گرفته و بر خلاف فراخوان های رایج امکان حضور شرکت کنندگان در مسیر داوری مهیا است.

برگزارکننده در ارزیابی و داوری آثار رسیده به بخش عکس از حضور عکاسان کارشناس بهره مند خواهد شد و اسامی ایشان را تا بیستم فروردین ماه اعلام خواهد کرد(آقایان: فرهاد سلیمانی، داریوش عسکری و مجید ناگهی).

هیأت داوران بخش گزارش تصویری: انتخاب اولیه آثار توسط هیأت اجرایی انجام می شود و انتخاب نهایی توسط عکاسان منتخب همسفران هر سفر انجام می شود.

نشانی دبیرخانه: تهران، صندوق پستی: ۱۵۸۷۵ – ۴۶۸۴

رایانامه: safar@chiilick.com

شماره تماس با دبیرخانه: ۸۸۳۴۸۸۲۴

 

دریافت فرم شرکت در مسابقه

 

پیشین
معرفی برترینهای جشنواره گلستانه
پسین
بیست وششمین تور عکاسی چیلیک به کویــر مرنجاب می رود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست