اختتامیه جشنواره سراسری عکس سال ارسباران

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران همزمان با افتتاح نمایشگاه عکس های راه یافته برگزار می شود.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، به نقل از محمدرضا بهمرام دبیر اجرائی نخستین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران ، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران با حضور مسئولین و هنرمندان و سایر علاقمندان عصر روز شنبه 24 تیرماه جاری در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر برگزار خواهد شد.
نخستین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران به همت انجمن هنر عکاسی شهرستان اهر و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، معاونت فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، فرمانداری شهرستان اهر، شرکت صنایع معدنی و تولیدی مهر اصل و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر برگزار و با برپایی این مراسم عکس های راه یافته به نمایشگاه نیز معرفی خواهند شد.
فراخوان این جشنواره در سه بخش: مستند اجتماعی، طبیعت و معماری و بخش ویژه شیرینی اهری در مهر ماه سال 1395 منتشر و پس از دریافت 2187 قطعه فایل عکس از 191 شرکت کننده 17 دی ماه سال 95 توسط: میرعباس آل یاسین، کریم متقی و جلال شمس آذران مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت و در نهایت تعداد 68 عکس از 43 عکاس از 20 استان کشور به عنوان آثار راه یافته به مرحله نهائی مشخص و اسامی عکاسان منتخب اعلام شد.
از اهداف مهم این جشنواره می توان به ثبت زیبائی های منطقه ارسباران در زمینه های آثار و ابنیه تاریخی و باستانی ،طبیعت بکر و زندگی روستائی و عشایری و …؛ توجه به نقش تولید و اقتصاد مقاومتی در مشاغل سنتی که اکثر روستائیان و عشایر ارسباران به آنها مشغولند؛ توجه به گسترش گردشگری و شناساندن منطقه در جذب گردشگر؛ توجه به محیط زیست و حفاظت از جنگل های زیبا و بکر ارسباران و تشریح و تبیین فرهنگ و سنن و آداب و رسوم اهالی ساکن در منطقه اشاره کرد.
از شرایط مهم این جشنواره پذیرش عکس هایی بود که فقط در منطقه جغرافیائی ارسباران ثبت شده است و این محدوده در آذربایجان شرقی شهرستانهای اهر، هریس، ورزقان، کلیبر، هوراند و خداآفرین را شامل می شود.
همزمان با مراسم اختتامیه که در آن از نفرات برگزیده تجلیل و جوایزشان اهدا خواهد شد نمایشگاه عکس های راه یافته و برگزیده نیز در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح و به مدت 10 روز در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.
بنابر اعلام دبیرخانه، مقدمات چاپ کتاب آثار راه یافته به مرحله نمایشگاهی نیز فراهم شده و انشالله بزودی شاهد انتشار کتاب عکس نخستین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران خواهیم بود.
خبر: پرویز گلی زاده

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید