1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. نمایشگاه انفرادی «طبیعتِ بی جان» در گالری ژینوس

نمایشگاه انفرادی «طبیعتِ بی جان» در گالری ژینوس

بخش عکاسی گالری ژینوس با همکاری موسسه ی فرهنگی هنریی هنرنمای آبان نمایشگاه انفرادی سیدسعید میر محمدی را با عنوان “طبیعتِ بی جان” برگزار می کند.
در بخشی از قلم عکاس این نمایشگاه آمده است: از بین تمام عکس‌های جنگ، تصویر الکساندر گاردنر از نبرد خونین آنتی تام در جریان جنگ داخلی آمریکا روایتی متفاوت از عکسِ جنگ در ذهنم تداعی می‌کند. فردای پس از نبرد، عکاس و یا افراد باقی مانده از جنوبی‌ها و شاید شمالی‌های پیروز، اجساد سربازان کشته شده را پیش از خاکسپاری، کنار هم و در ردیف‌های منظم قرار می‌دهند. عکس، خشونتِ عریانِ خونین‌ترین نبرد آمریکایی‌ها را در چیدمانی منظم از اجساد با ترکیبی تلطیف شده نمایش می‌دهد. یک تصویر؛ و به دنبال آن، زیباسازیِ مفهومِ خشونت…
طبیعتِ بی جانسیّدسعید میرمحمدی (۱۳۶۳) دارای مدرک‌ کارشناسی ارشد در رشته عکاسی از دانشگاه هنر تهران است. او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرده و علاوه بر فعالیت در حوزه‌ی عکاسی، مشغول تدریس عکاسی و تاریخ هنر در دانشگاه هنر و معماری تهران و سوره تهران می‌باشد. تالیف کتاب مبانی نظری عکاسی (انتشارات کارنامه کتاب)، کتاب عکس تهران(سازمان زیبا سازی شهر تهران)، طرح پژوهشی عکاسی جنگ ایران و جهان، دبیر همایش “هنر، صلح و توسعه پایدار” باغ موزه قصر تهران، ۱۳۹۷، دبیر همایش “عکاسی جنگ، برای صلح” موزه صلح تهران، ۱۳۹۶ و . . . از دیگر فعالیت های او می باشد.
وی در سابقه خود، تجربه شرکت در چندین نمایشگاه گروهی داخلی وبین المللی از جمله: نمایشگاه عکس گروهی، شانگهای چین ۲۰۱۱، نمایشگاه عکس گروهی، آلمان ۲۰۱۳، نمایشگاه گروهی عکس، دانشگاه هنر تهران۱۳۹۰، نمایشگاه عکس باد صبا، کتابخانه ملی مالزی، کوآلالامپور ۱۳۹۵، نمایشگاه گروهی جوانان راه ابریشم، پکن ۲۰۱۸ را دارد.
گشایش: جمعه ۱۹ مهرماه، ۱۳۹۸ ۱۶:۰۰ تا ۲۰:۰۰
بازدید: نمایشگاه تا سه شنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۸ ادامه دارد. ساعت بازدید: ۱۴:۰۰ تا ۲۰:۰۰
برنامه های همراهی کننده ی نمایشگاه:
گفت و گو با هنرمند: نوشین بهرام آبادیان
نقد و بررسی: زانیار بلوری
به همراه جلسه ی پرسش و پاسخ
زمان: چهارشنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۷
گالری ژینوس: تهران، خیابان ولی عصر، ابتدای خیابان فاطمی، روبروی ایستگاه مترو جهاد، شماره ۲۱، واحد ۱
منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
نمایشگاه عکس «کاخ نشین» سعید فلاح فر در گرجستان
پسین
نمایشگاه عکس «طبیعتِ بی جان» در گالری بهارک

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست