1. خانه
  2. اخبار
  3. « شالیکاران » مازندران، مقصود آتی همسفران با چیلیک
« شالیکاران » مازندران، مقصود آتی همسفران با چیلیک

تور عکاسی چیلیک با هدف به تصویر کشیدن زندگی شالیکاران، استان مازندران را مقصد بعدی عکاسان همسفر با این رسانه برگزیده است.
تور عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " پس از برگزاری نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک و در پس گذر از بیش از هفتاد عنوان تور در زمینه موضوع های گوناگون عکاسی در وسعت استان های کشور، با هدف برگزاری نمایشگاهی گروهی از نگاه همسفران، موضوع فعالیت شالیکاران را از منظر انسان شناختی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد داد تا در پایان این دوره امکان گرداوری مجموعه ای منسجم از زندگی زنان و مردان شالیکار را داشته باشد.
زندگی این قشر از جامعه اغلب با توجه به کارفصلی گرفتار فراز و فرودهای بسیاری از مناظر اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی است.
زنانی که در عین رعایت نقش همسری، می بایست وظیفه مادری را نیز داشته و با وجود این دو در کسوت کارگر هم صبح تا غروب شان را با کمریخمیده شده در زمین های شالی مشغول به کار نشاء و شالی باشند.
همسفران تور عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " – به یاری پروردگار – مطابق برنامه با حضور و همراهی کارشناس عکاسی گروه، با توجه به ضرورت حضور و شناخت موقعیت های عکاسی: مستند، مردم شناسی و گزارشی، عصر روز چهارشنبه ۶ خردادماه به سوی مقصد حرکت کرده و پس از دریافت اطلاعات لازم در قالب گروه های مشخص و برنامه معلوم، همزمان با سحرگاه روز بعد آماده حرکت شده و با نخستین طلیعه نور صبحگاهی روز پنجشنبه به عکاسی می پردازند.

این سفر به گونه ای است که همسفران، روز نخست سفر را در شالی های گوناگونی از مناطق هدف گذاری شده مشغول به کار عکاسی می شوند و همزمان با صبح روز دوم نیز تا پیش از ظهر می توانند موضوع خود را با نگاهی مستقل دنبال کنند.

این در حالی است که پیش تر از این نیز همسفران طی سه نوبت خرداد ۱۳۹۰(اینجا خرداد ۱۳۹۱(اینجا) و خرداد ۱۳۹۲(اینجا) هم به قصد عکاسی در مسیر تکمیل این پروژه متمرکز وتخصصی از شالیکاران مشارکت داشته اند.

مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی این مرکز، شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، فرم و مفهومی افزایش دهند.

همچنین لازم به تاکید است برنامه ریزی، طراحی، اطلاع رسانی و برگزاری تورهای عکاسی چیلیک، به شکل مستقل صورت گرفته و مراتب اطلاع رسانی آن نیز برای پذیرش و حضور افراد در سطوح گوناگون: دانشجویان، علاقه مندان، هنرجویان، عکاسان و … تنها از طریق دفتر پشتیبانی این رسانه خواهد بود.
این در حالی است که همسفران با مشارکت در انعکاس گزارش تصویری تور و حضور در دفتر " پایگاه عکس چیلیک " نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون عکس های ثبت شده و انتخاب عکس های برتر این تور عکاسی در محل دفتر " پایگاه عکس چیلیک " تجربه خواهند کرد.
لازم به ذکر است مبدا حرکت تورهای عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " از دفتر این رسانه واقع در ضلع شمالی میدان هفت تیر در تهران می باشد.

تورهای آتی " پایگاه عکس چیلیک " (Chiilick.com) با هدف عکاسی از: ارتفاعات ییلاقی استان گیلان(ویژه دانشجویان عکاسی)، شالیکاران ساری، غار کرفتو، عشایر شهرکرد، روستاهای کردستان، غروب ماسوله و صبحگاه قلعه رودخان، ارتفاعات ساواشی(تنگه واشی)، آبگیر الندان، روستا و کویر ورزنه، پلور، تالاب های انزلی و میانکاله، غار کتله خور، کلیبر، دریاچه شورمست، تفرش، پلور، غار رود افشان، جزیره قشم، ترکمن صحرا، نهارخوران گرگان، کردستان، سوادکوه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران در گرگان، منطقه اسالم به خلخال، طبیعت آستارا، طبیعت منطقه کپورچال و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

علاقمندان جهت طرح سایر پرسش ها و دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری، با شماره اصلی دفتر پایگاه: ۸۸۳۴۸۸۲۴ و یا مسئول تور ۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷ تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در تور عکاسی شالیکاران " ایـنـجـا " کلیک کنند.
—————————————————————————————————————————————————————-
برای مشاهده گزارش تورهای برگزار شده " ایـنجـا " و جهت مشاهده تورهای عکاسی آتی این رسانه " ایـنـجـا " کلیک کنید.

پیشین
نمایشگاه عکس علی زنجانی در گالری دی
پسین
سی ومین تور عکاسی چیلیک عازم کیاسر مازندران شد

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست