1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. نمایشگاه عکس تاریخی «آلبوم‌خانه اَسترآباد» در موزه عکسخانه شهر
نمایشگاه عکس تاریخی «آلبوم‌خانه اَسترآباد» در موزه عکسخانه شهر

نمایشگاه عکس تاریخی «آلبوم‌خانه اَسترآباد» از روز سه‌شنبه ۳ اردی بهشت ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، این نمایشگاه حاصل چند سال پژوهش کتابخانه‌ای است که به کوشش محمود اخوان مهدوی گردآوری شده است. محمود اخوان مهدوی پژوهشگر تاریخ و فرهنگ گرگان و صاحب غنی‌ترین آرشیو اسناد تاریخی آن منطقه است.
این نمایشگاه با همکاری موسسه فرهنگی میرداماد گرگان برگزار می‌شود و بخشی از حافظه تصویری این خطه درخشان خاک ایران در دوران قاجار را به نمایش می‌گذارد.

در این نمایشگاه ۲۷ قطعه عکس ۳۰×۴۰ سانتیمتر و ۴ قطعه عکس در ابعاد ۷۰×۵۰ سانتیمتر به نمایش گذاشته خواهد شد. این عکس‌ها توسط عبدالله میرزا قاجار، عکاس دوره قاجار در سفر دو ماهه وی به اَسترآباد در سال ۱۳۰۶ هـ.ق (۱۲۶۸ هـ.ش) گرفته شده است. قابل ذکر است اصل تصاویر در آلبوم شماره ۲۹۸ مرکز اسناد تصویری (آلبوم‌خانه) کاخ گلستان نگهداری می‌شود.
اَسترآباد نام استانی است در شمال شرقی ایران، که پس از اسلام جُرجان خوانده شده و در دوره قاجار با نام اَسترآباد خوانده می‌شد. در سال ۱۳۱۶ به طور رسمی نام این استان مجدداً تغییر یافت و به «گرگان و دشت» تبدیل شد. نام فعلی این استان گلستان است.

علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند تا روز سه‌شنبه ۳۱ اردی بهشت ۱۳۹۸ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۸ و پنج شنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه کنند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
پروژه عکاسی از « غار کرفتو » با هدف تالیف کتاب عکس
پسین
نگاه برتر عکاسان در « تور عکاسی طلیعه کویر » معرفی شد

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست