1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. کتاب عکس « آموزش عکاسی صنعتی » منتشر شد
کتاب عکس « آموزش عکاسی صنعتی » منتشر شد

کتاب « آموزش عکاسی صنعتی » علی رضا حیدری با سرفصل های موضوعی فهرست شده در انتشارات دیباگران تهران چاپ و منتشر شد و جهت معرفی در سایت کتاب عکس ، به دفتر پایگاه عکس چیلیک رسید.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، در کتاب « آموزش عکاسی صنعتی » ، علیرضا حیدری به عنوان مولف مطالب مندرج در این کتاب در قالب پانزده سرفصل موضوعی به تعریف و تشریح عکاسی صنعتی پرداخته است.
این کتاب در مجموع سرفصل ها به مباحثی چون: تاریخچه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، عکاسی صنعتی چه می تواند باشد؟ عکاس صنعتی به مثابه مشاور تبلیغاتی، عکس، حرف، کلمه، جمله، داستان و رمان، به دست آوردن یک تصویر خوب چگونه است؟ استانداردهای عکاسی صنعتی چیست؟ داستان یک روز، عکاسی صنعتی، حضور عامل انسانی در عکاسی تبلیغاتی، تفاوت ها و شباهت های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، عکاسان برتر در حوزه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، نور مصنوعی و … پرداخته است.

در بخشی از مقدمه مربوط به کتاب «آموزش عکاسی صنعتی» در ابتدای کتاب آمده است: « … عکس اعتبار عکاس است و امضای اوست، خوش خط و خوانا امضا کنیم و تا آنکه امضای ما ابدی شود » .
مولف در بخش دیگری از پیشگفتار کتاب «آموزش عکاسی صنعتی» با ارایه تعریف از کارکرد این شاخه در عکاسی ، ادامه می دهد: بعضی از صاحبان صنایع وقتی که برای انجام امور تبلیغاتی خود در حوزه عکس، از پرسنل خود و یا نیروهای غیرمتخصص استفاده می کنند، توجیه اقتصادی دارند که این کار صرفه مالی نداشته و هزینه عکاسان صنعتی بالاست، اما باید به بازخورد این مساله هم توجه کرد، عکس های بد و نادرست، کدهای زیبا و اطمینان بخش و جذابی را به سفارش دهندگان کارخانه و یا کارگاه شما نمی دهند، اگر صاحب یک شرکت در حوزه IT هستید، یا عکس هایی که توسط دوربین موبایل و یا دوربین خانگی خود یا همکاران شما ثبت می گردد، قطعا کیفیت لازم را ندارد و از آن گذشته، دید و تفکری پشت این عکس ها نیست تا مشتریان نیازمند در حوزه IT را جذب و جلب شرکت شما نماید.

در توضیح محتوا و تشریح مباحث داخلی این تالیف در پشت جلد کتاب نیز آمده است: در این کتاب شما با تنظیمات دوربین برای عکاسی صنعتی آشنا نمی شوید، بلکه راهکارهای برقراری ارتباط با سفارش دهندگان و پیشبرد کار عکاسی صنعتی را فرا می گیرید.
کتاب حاضر عکاسی صنعتی را در یک کارگاه و کارخانه فضاسازی نموده و نحوه کار و تقسیم بندی امور را به خواننده خود نشان می دهد.
این کتاب بر اساس تجربیات تلخ وشیرین شخصی و انجام امور تبلیغاتی و عکاسی صنعتی نگاشته شده است و امید بر آن داریم تا عکاسان جوان و علاقمند به عکاسی صنعتی بتوانند در این راه قدم بگذارند.

کتاب «آموزش عکاسی صنعتی» به سعی علی رضا حیدری و موضوع: تعریف عکاسی صنعتی و معرفی راهکارهایی برای پیشبرد اهداف در عکاسی صنعتی و برقراری ارتباطی موثر و قوی با سفارش دهندگان به شماره شابک: ۸-۵۲۶-۱۲۴-۶۰۰-۹۷۸ در ۱۱۰ صفحه در قطع وزیری، صفحه آرایی زهرا حیدری آسا و طرح روی جلد سحر نژادمحمدی، در انتشارات موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران، با شمارگان ۱۵۰ نسخه به قیمت دوازده هزار تومان/ ۱۲۰۰۰۰ریال چاپ شده و جهت معرفی و ارایه در اختیار « پایگاه تخصصی کتاب عکس » قرار گرفته است.
در صورت تمایل به سفارش و دریافت نسخه ای از این تالیف به سایت کتاب عکس مراجعه و یا « ایـنـجـا » کلیک کنید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
نشست دوسالانه عکس « سرمایه اجتماعی » برگزار شد
پسین
فراخوان نخستین جشنواره عکس ‏های خبری تقریب

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست