1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. نمایشگاه انفرادی کیارنگ علایی در فنلاند
نمایشگاه انفرادی کیارنگ علایی در فنلاند

نمایشگاهی از عکس های کیارنگ علایی به میزبانی مرکز هنری آهیو در فنلاند، جمعه ۱۵ بهمن ماه(۳تا۲۴ فوریه ۲۰۱۷) در گالری اصلی این مرکز هنری برگزار می شود.
نمایشگاه عکس کیارنگ علایی در فنلاند به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، مرکز هنری آهیو واقع در شهر یوئنسو یکی از فعال ترین مجموعه های هنری فنلاند است که از سال ۱۹۹۷ تاسیس شده و دارای پنج سالن مدرن نمایش عکس و ویدئو است و فعالیت آن در راستای نمایش و معرفی هنر ملی و بین المللی است.
در این نمایشگاه با عنوان «نیمه تراوا» آثاری در ابعاد ۳۰ در ۴۵ سانتیمتر تا۷۰ در ۱۰۵ سانتیمتر چاپ شده بر روی کانواس فاین آرت هانه موله و با قاب چوبی ارائه می شوند.
این عکس ها اغلب با رویکرد مستندگرایانه و بعضا هنری تولید شده اند و دستاورد سه سال عکاسی در مناطقی چون کیاشهر، انزلی، زندانه، متش، گرمدول، محلات چرسو، تالش، رضوان شهر، پونل، گردنه الماس، شفت و ماسوله اند که بر اساس استیتمنت نمایشگاه کوشیده اند استمرار زمان را در لحظاتی که عکاس خواسته است، قطع کنند تا تمام چیزهای بازنموده صحنه، ساکن شوند و به این طریق، تکه ای از گیلان را وصل کنند به چشم عکاس تا گیلان، نه فقط بر روی صفحه حساس الکترونیکی، که بر جان و روح عکاس نیز پاینده بماند.
علایی درباره عنوان انتخابی این نمایشگاه عکس معتقد است:« نیمه تراوا گونه ای غشا است که دارای نفوذپذیری انتخابی است که مانند سد عمل می کند، به بعضی از مولکول ها اجازه پیشروی می دهد و به برخی نه. انتخاب این عنوان برای نمایشگاه، به این دلیل بود که به صورت نمادین به این نکته اشاره کنم که در مواجهه با فضای طبیعی و زیست محیطی در گیلان، گاهی موفق می شدم در بطن یک صحنه پیش بروم و گاهی از نفوذ به این لایه رازآمیز ناکام می ماندم».
افتتاحیه نمایشگاه نیمه تراوا، جمعه ۳ فوریه ۲۰۱۷ ، برابر با ۱۵ بهمن ۱۳۹۵، از ساعت ۱۷ تا ۱۹ و ادامه نمایشگاه تا جمعه ۲۴ فوریه – برابر با ۶ اسفند ۱۳۹۵ – در ساعات ۱۲ تا ۱۷ – به جز دوشنبه ها – در سالن ۱۶۳ متر مربعی سیسی این گالری واقع در منطقه ۸۰۱۰۰ یوئنسوو است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
نمایشگاه عکس « لحظه های ماندگار » در رشت
پسین
عکس های شباب گلچین در محیط آموزشی مدرسه

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست