نمایشگاه انفرادی کیارنگ علایی در فنلاند

نمایشگاهی از عکس های کیارنگ علایی به میزبانی مرکز هنری آهیو در فنلاند، جمعه 15 بهمن ماه(3تا24 فوریه 2017) در گالری اصلی این مرکز هنری برگزار می شود.
نمایشگاه عکس کیارنگ علایی در فنلاند به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، مرکز هنری آهیو واقع در شهر یوئنسو یکی از فعال ترین مجموعه های هنری فنلاند است که از سال 1997 تاسیس شده و دارای پنج سالن مدرن نمایش عکس و ویدئو است و فعالیت آن در راستای نمایش و معرفی هنر ملی و بین المللی است.
در این نمایشگاه با عنوان «نیمه تراوا» آثاری در ابعاد 30 در 45 سانتیمتر تا70 در 105 سانتیمتر چاپ شده بر روی کانواس فاین آرت هانه موله و با قاب چوبی ارائه می شوند.
این عکس ها اغلب با رویکرد مستندگرایانه و بعضا هنری تولید شده اند و دستاورد سه سال عکاسی در مناطقی چون کیاشهر، انزلی، زندانه، متش، گرمدول، محلات چرسو، تالش، رضوان شهر، پونل، گردنه الماس، شفت و ماسوله اند که بر اساس استیتمنت نمایشگاه کوشیده اند استمرار زمان را در لحظاتی که عکاس خواسته است، قطع کنند تا تمام چیزهای بازنموده صحنه، ساکن شوند و به این طریق، تکه ای از گیلان را وصل کنند به چشم عکاس تا گیلان، نه فقط بر روی صفحه حساس الکترونیکی، که بر جان و روح عکاس نیز پاینده بماند.
علایی درباره عنوان انتخابی این نمایشگاه عکس معتقد است:« نیمه تراوا گونه ای غشا است که دارای نفوذپذیری انتخابی است که مانند سد عمل می کند، به بعضی از مولکول ها اجازه پیشروی می دهد و به برخی نه. انتخاب این عنوان برای نمایشگاه، به این دلیل بود که به صورت نمادین به این نکته اشاره کنم که در مواجهه با فضای طبیعی و زیست محیطی در گیلان، گاهی موفق می شدم در بطن یک صحنه پیش بروم و گاهی از نفوذ به این لایه رازآمیز ناکام می ماندم».
افتتاحیه نمایشگاه نیمه تراوا، جمعه 3 فوریه 2017 ، برابر با 15 بهمن 1395، از ساعت 17 تا 19 و ادامه نمایشگاه تا جمعه 24 فوریه – برابر با 6 اسفند 1395 – در ساعات 12 تا 17 – به جز دوشنبه ها – در سالن 163 متر مربعی سیسی این گالری واقع در منطقه 80100 یوئنسوو است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید