1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. کارگاه «عکاسی مستند در شالیزار» برگزار می شود
کارگاه «عکاسی مستند در شالیزار» برگزار می شود

کارگاه «عکاسی مستند در شالیزار» در قالب ۱۱۰ومین تور عکاسی چیلیک با حضور عکاسان و علاقمندان برگزار می شود.

واحد برگزاری کارگاه تجربی و تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک در تازه ترین دور برگزاری سفرهای عکاسی موضوع برداشت محصول را در شالیزارهای استان های شمالی کشور مدنظر قرار داده است.
در این سفر که ۱۱۰ومین سفر عکاسی این رسانه به شمار می رود، علاقمندان به عکاسی مستند با اشراف با موقعیت جوّی و هوای منطقه مقصد، در سفری دو و نیم روزه عازم استان مازندران شده و در موقعیت های عکاسی و حضور کارگران مزارع و شالیزارها حضور یافته و مستندنگاری شان را از فعالیت زحمت کشان این منطقه آغاز می کنند.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، فرم، معماری و مفهومی افزایش دهند.

این سفر عکاسی که در قالب کارگاه تجربی عکاسی مستند برگزار می شود، همسفران عصر روز چهارشنبه(۲۴ اَمرداد) از تهران عازم شده و پس از رسیدن به مقصد و استراحت شبانگاهی، در زمان صبحگاهی و نور مناسب عکاسی با دریافت توضیحات و راهنمایی های لازم و حرکتی گروهی و هماهنگ، به مناطق هدف گذاری شده رهسپار می شوند.
برنامه ریزی این سفر به گونه ای است که همسفران، ضمن عکاسی، در یک نشست عکاسی و گفت و گوی صمیمانه پیرامون موضوع نیز شرکت داشته و در نهایت به یاری خداوند، غروب جمعه به محل آغاز حرکت در مقابل دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک در تهران بازخواهند گشت.

همچنین لازم به تاکید است برنامه ریزی، طراحی، اطلاع رسانی و برگزاری تورهای عکاسی چیلیک، مستقل صورت گرفته و تنها توسط « پایگاه عکس چیلیک » بوده و مراتب اطلاع رسانی آن نیز از طریق این رسانه به اطلاع خواهد رسید.
این در حالی است که همسفران با مشارکت در انعکاس گزارش تصویری تور عکاسی و حضور در دفتر « پایگاه عکس چیلیک » نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون عکس های ثبت شده همسفران تجربه خواهند کرد.
سعی بر این است تا عکس های برتر و نگاه های موفق این سفر به صورت نمایشگاهی گروهی برنامه ریزی و برگزار شود.

تمامی همسفران این تور عکاسی نیز همچون سایر همسفران تورهای عکاسی چیلیک از امکان مشارکت در فعالیت های مربوط به همسفران تورهای عکاسی پایگاه عکس چیلیک برخوردارند.

تورهای آتی پایگاه عکس چیلیک با هدف عکاسی از: مزرعه آفتابگردان ، روستانشینان کردستان ، طلوع خورشید در کویر، ییلاق ماسال، سرآقاسیّد و عشایر کوهرنگ، ییلاق شکردشت ، عکاسی پاییزی، ماهیگیران خزر ، سوباتان ، سیستان و بلوچستان، بوشهر، پل ورسک و شیرگاه، جزیره قشم، اردبیل، تبریز و …  در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.
علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری، می توانند با شماره های دفتر پایگاه: ۸۸۳۴۸۸۲۴  یا مسئول تور ۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷ تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در تور عکاسی به مقصد استان مازندران و درو شالی « ایـنـجـا » کلیک کنند.

پیشین
نمایشگاه عکس « گذر از دروازه تاریخ » در شیراز
پسین
نشست آموزشی «در همسایگی نگاه» در رشت برگزار می شود

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست