1. خانه
 2. اخبار
 3. سایر خبرها
 4. دوره آموزش عکاسی کودکان و نوجوانان در «چیلیک» برگزار می شود
دوره آموزش عکاسی کودکان و نوجوانان در «چیلیک» برگزار می شود

دوره آموزش عکاسی کودکان و نوجوانان با سرفصل هایی مطابق با سطح توان و علاقمندی هنرجو در «چیلیک» برگزار می شود
دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک در فهرست ادوار آموزشی این مرکز اقدام به برگزاری دوره آموزش عکاسی برای سنین ۷ تا ۱۲ سال و ۱۳ تا ۱۸ سال کرده است.

در شیوه انتقال مفاهیم در این دوره آموزشی هنرجو با روش بکارگیری هنرهای تلفیقی همچون موسیقی و ادبیات با عکس و عکاسی آشنا شده و به فراخور سطح دانش، توان و علاقمندی در طول دوره مورد یادگیری و تشویق قرار می گیرد.
مشوق هایی از نوع عکس و عکاسی برای این گروه از هنرجویان تعریف شده است تا مسیر تربیت بصری کودک و نوجوان به همراه بالاترین سطح اشتیاق با ابزاری چون عکس آمیخته باشد و در این راه نیز بیان تجربه های هنرجویان برای سایر هنرجویان دیده شده است.
ابزار مناسب برای گروه سنی کودک در محل آموزش، تعریف و تامین شده است و برای گروه سنی نوجوانان نیز ساده ترین دوربین های عکاسی نیز می تواند کارا بوده و مفید فایده باشد.
کودکان در طی دوره آموزشی شان با شعار « خوب می بینم و عکس خوب می گیرم » با سرفصل هایی همچون: چشم من، موضوع، رویداد، فاصله، ادب حضور، جسارت برخورد، عکس های قصه گو و عکاسی بهانه ای برای خاطره و … آشنا می شوند.
همچنین گروه سنی نوجوانان ضمن آشنایی با مقوله ای به عنوان عکس در قالب یک تفریح، یک حرفه، یک سند، یک خاطره، یک فرهنگ، یک هنر آشنا می شوند و در طول دوره با مقوله هایی همچون: چرا عکس می گیریم؟، موضوع کجاست؟، جای ما به عنوان عکاس کجاست؟، عکس های راوی، طعم عکس، زنگ انشاء با عکس و عکس خوب ببینیم و … ذهن شان را با هنر عکاسی و مکانیزم دیدن آشنا می کنند.

شرکت در جلسه آشنایی با مفاهیم آموزشی دوره برای تمامی هنرجویان و همراهان آزاد و رایگان بوده و هیچ محدودیتی ندارد.
با وجود گروه های تعیین شده و ظرفیت تعریف شده برای هر یک از مقاطع سنّی هنرجویان هیچ گونه محدودیتی برای معرفی هنرجو در بخش ها در نظر گرفته نشده و علاقمندان می توانند در زمان مقتضی نسبت به ثبت نام در هر یک از گروه ها اقدام کنند.
علاقمندان می توانند برای انجام ثبت نام اولیه خود « اینجــــــا » کلیک کنند و یا در صورت وجود هرگونه پرسش با شماره های: ۸۸۳۴۸۸۲۴ / ۸۸۳۴۸۸۲۵ و یا شماره همراه: ۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷ در تماس باشند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
اختتامیه مسابقه عکس «خوبی را معروف کنیم» برگزار شد
پسین
دهمین نمایشگاه عکس های برتر سال پایگاه دوربین در موزه امام علی(ع)

به تازگي منتشر شده

۱ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • حميده-نظرى
  ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹

  آموزش اصولاً بر این مبنا شکل گرفته است که براى یاد دادن باید فرصت ایجاد کرد.
  فرصت یاد گیرى حال چنانچه این فرصتها از دوران کودکى و در زمان مناسب خود اتفاق بیافتد بهترین نتیجه را به بار خواهد آورد.
  عکاسى یکى از آن مقولاتى است که در سیستم آموزشى مورد غفلت قرار گرفته زیرا خوب نگاه کردن و خوب دیدن هنرى است که شاید به مذاق سیاست گزاران و برخی آموزش دهنگان خوش نیاید.
  اتقاق آموزش عکاسى به کودکان و نوجوانان اتفاقی مبارک و از یک طرف خبر بسیار خوبى است و از طرف دیگر اینکه فردى این آموزش را به عهده گرفته چون #مهدی_سروری که بسیار مسئولیت پذیر مى باشد.
  این خبر آغازى را نوید می دهد که به کودکان و نوجوانان باید به عنوان سرمایه هاى ناب و اصیل نگاه کرد تا بتوان این سرچشمه هاى جوشان را به درستى و در مسیرى درست هدایت و راهبرى کرد تا فردایى نیکو و پر ثمر را شاهد باشیم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست