1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. کتاب « جشنواره عکس زمان » منتشر شد
کتاب « جشنواره عکس زمان » منتشر شد

مجموعه عکس های راه یافته به پنج دوره جشنواره عکس زمان در کتابی با عنوان « منتخب پنج دوره جشنواره ملی عکس زمان » منتشر شد.
کتاب « منتخب پنج دوره جشنواره ملی عکس زمان » به دفتر ” پایگاه تخصصی کتاب عکس ” در دسترس عکاسان صاحب اثر در کتاب قرار گرفت.
کتاب مذکور با متن هایی از جمله سیاست گذاری ها و اهداف و بیانیه هیات داوران ادوار جشنواره و در ادامه اطلاعات آماری مربوط به هر دوره از جشنواره به همت دبیر این جشنواره و حمایت حوزه هنری استان مرکزی به چاپ رسید و به نشانی عکاسان صاحب اثر در کتاب ارسال شد.

مخاطب در ابتدای کتاب در بخشی از متن مربوط به دبیرخانه جشنواره می خواند:
زمان با ثبت هر فریم عجین گشته است و بازنمایی مکان از نگاه تیزبین عکاسان، ارزش هر لحظه را به وسیله تاثیرگذارترین ابزار هنری، در کسری از ثانیه بهتر و زیباتر انعکاس می دهد که زمان همه سرمایه انسان است.
شاید عکس های نمایان شده در این مجموعه، با موضوعی فراتر از ظاهر و نزدیک شدن به عالم ماوراء و احساسات ناب انسانها، تلاش تلاش پنج ساله عکاسان فرهیخته کشور باشد برای رفع اتهام از این موضوع که عکاسی زبانی است که فقط قادر است از چیزهای خاص سخن بگوید و عکس نمی تواند نادیده را بنمایاند یا دور را، یا درون را و یا امور مجرد را… آن هم از منظر و کادری خاص و محدود.

کتاب « منتخب پنج دوره جشنواره ملی عکس زمان » در ابتدای هر فصل از ادوار جشنواره با نمایش تصویری از جلسه داوری، تصویری از تلاش داوران را به نمایش گذاشته است.

مخاطب با ارایه اطلاعات دقیقی از زمان برگزاری و معرفی داوران در ابتدای هر بخش مواجه شده و در نیمه دوم آذر ماه ۱۳۸۸ با گروه داوران: حمیدرضا مجیدی، دکتر مهدی مقیم نژاد و حسن غفاری، ۱۵ تا ۱۷ آبان ۱۳۸۹ با گروه داوران: حمیدرضا مجیدی، مجید ناگهی و حسن غفاری، ۵ تا ۷ آذرماه ۱۳۹۰ با گروه داوران: حسن غفاری، داریوش محمدخانی و کیارنگ علایی، ۲۸ تا ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۱ با گروه داوران: محمدمهدی رحیمیان، سیدعباس میرهاشمی و کریم ملک مدنی و ۵ مهرماه ۱۳۹۲ با گروه داوران: حمیدرضا مجیدی، محمدمهدی رحیمیان و افشین شاهرودی معرفی شده است.
کتاب « منتخب پنج دوره جشنواره ملی عکس زمان » به همت دبیرخانه جشنواره عکس زمان و با حمایت خانه عکاسان حوزه هنری استان مرکزی، در قطع رقعی به زبان پارسی، با طراحی احسان مرادی و احسان کمیجانی در نشر اندیشه صادق به شماره شابک:۲-۸-۹۱۰۶۸-۶۰۰-۹۷۸ در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و در قالب ۱۹۸ صفحه به شکل عکس دار، با کاغذ گلاسه و چاپ رنگی و قیمتی برابر با: ۳۰۰۰۰۰ ریال (سی هزار تومان) به چاپ رسیده و در فهرست مجموعه کتاب های ” پایگاه تخصصی کتاب عکس ” به ثبت رسیده است.

علاقمندان به مشاهده و تهیه تالیفات عکاسی معرفی شده در ” پایگاه تخصصی کتاب عکس ” می توانند جهت مشاهده فهرست عناوین کتاب ها و نشریه های موجود در این پایگاه، از بخش نمایشگاهی این طرح واقع در دفتر مرکزی ” پایگاه عکس چیلیک ” در تهران، دیدار و سایر نیازهای خود را در حوزه کتاب ها و نشریات عکاسی از طریق سفارش به این پایگاه، مطرح و در اسرع زمان و با برخورداری از شرایط ویژه کتاب مورد نظر خود را دریافت نمایند.

پیشین
عکس / کوچه شهید حسن روحانی
پسین
نمایشگاه گروهی عکس « پویش پنج » در اصفهان

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست