1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. کتاب « عکاسی و نظریه » دکتر مقیم نژاد منتشر شد
کتاب « عکاسی و نظریه » دکتر مقیم نژاد منتشر شد

کتاب « عکاسی و نظریه »(Photography and Theory)  به همراه تجزیه و تحلیل و نقد آثار رابرت فرانک و سیندی شرمن، به قلم دکتر سیدمهدی مقیم نژاد منتشر شد.

کتاب « عکاسی و نظریه » با قلم دکتر مهدی مقیم نژاد، عکاس، مدرس، منتقد، محقق و پژوهشگر حوزه عکاسی به دفتر رسانۀ ” پایگاه عکس چیلیک ” (Chiilick.com) رسید و پس از معرفی در ” پایگاه تخصصی کتاب عکس ” در دسترس همگان قرار گرفت.
در ابتدای کتاب و در بخشی متن مربوط به مقدمۀ نویسنده می خوانیم:
…این کتاب تلاش دارد ابتدا در سطح نظری، از نگاه ساختارگرایانه، طبیعت عکس به مثابۀ نشانۀ تصویری، مقتضیات زبان شناسانۀ عکاسی، و مولفه های ساختاری درونی رسانۀ عکاسی را تحلیل کند و این نکته ذرا معلوم دارد که تصویر عکاسی در ذات خود واجد چه ماهیت نشانه شناختی و مولفه های ساختاری خودبسنده ای است…

کتاب « عکاسی و نظریه » دکتر مقیم نژاد منتشر شد

نویسنده در پایان مقدمه با برشمردن نکاتی برای مخاطب و خواننده کتاب، سعی کرده را درک و تحلیل مطالب را برای او تسهیل نماید و مقدمه را به تاریخ خردادماه ۱۳۸۹، تهران امضا کرده است.

در کتاب حاضر، پیش از مقدمه نویسنده، فهرست عناوین، جداول و تصاویر آمده و در ادامه، کتاب در قالب سه بخش: عکاسی و ساختارگرایی، عکاسی و پساساختارگرایی و ارزیابی و نتیجه گیری مطالب به فصل هایی چون: ساختارگرایی، نشانه شناسی ساختارگرا، مفاهیم، وتعاریف، تحلیل نشانه شناختی عکاسی، تحلیل زبان شناسی عکاسی، تحلیل ساختارگرایانۀ عکاسی، ساختارگرایی و تاریخ عکاسی، تجزیه و تحلیل آثار رابرت فرانک، پساساختارگرایی، نشانه شناسی پساساختارگرا، تعاریف، و مفاهیم تحلیل پساساختارگرایانۀ عکاسی، تجزیه و تحلیل و نقد آثار سیندی شرمن، بررسی تطبیقی نظریه های ساختارگرایی و پساساختارگرایی در نقدعکس پرداخته است.

انجام کتاب نیز با فهرست منابع فارسی و انگلیسی، مقالات، پایان نامه ها و منابع اینترنتی در نهایت به نمایه منجر شده است.

مهدی مقیم نژاد متولد سال ۱۳۵۵ از شهرستان بابل و دارای مدرک دکترای پژوهش هنر از دانشگاه هنر تهران در سال ۱۳۸۹ است و در حال حاضر به تالیف، ترجمه و تدریس مشغول است.

با ترجمه مقیم نژاد، پیش‌تر کتاب‌ «نشانه شناسی عکاسی در جستجوی نمایه» نوشته گوران سونسون، به چاپ رسیده است.

کتاب « عکاسی و نظریه » اثر سیدمهدی مقیم نژاد در قطع رقعی با طراحی جلد “ابراهیم کاشانی ” با جلدی مقاوم(سخت) به زبان پارسی در نشر سوره مهر به شماره شابک:۱-۷۰۵-۱۷۵-۶۰۰-۹۷۸ در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه و در قالب ۴۹۴ صفحه به شکل عکس دار(۱۰۴ عکس وتصویر)، با کاغذ تحریر و چاپ سیاه سفید و قیمتی برابر با: ۱۹۹۰۰۰ ریال (نوزده هزار و نهصد تومان) به چاپ رسیده و در فهرست مجموعه کتاب های ” پایگاه تخصصی کتاب عکس ” به ثبت رسیده است.

علاقمندان به مشاهده و تهیه تالیفات عکاسی معرفی شده در ” پایگاه تخصصی کتاب عکس “(ketabeAks.ir) می توانند جهت مشاهده فهرست عناوین کتاب ها و نشریه های موجود در این پایگاه، از بخش نمایشگاهی این طرح واقع در دفتر مرکزی ” پایگاه عکس چیلیک ” در تهران، دیدار و سایر نیازهای خود را در حوزه کتاب ها و نشریات عکاسی از طریق سفارش به این پایگاه، مطرح و در اسرع زمان و با برخورداری از شرایط ویژه کتاب مورد نظر خود را دریافت نمایند.
سایر متقاضیان شهرستان نیز جهت تهیه این کتاب درخواست خود را ” ایـنجـا “ مطرح کرده و یا با شماره های: ۸۸۳۴۸۸۲۴ و ۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷ تماس حاصل نمایند.

پیشین
فراخوان سومین سوگواره ملی عکس « قاب خالی خورشید »
پسین
نمایشگاه گروهی « اهل حرم » در نگارخانه آفتاب خوانسار

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست