برپایی نخستین نمایشگاه عکس از اعماق خلیج فارس

برپایی نخستین نمایشگاه عکس از اعماق خلیج فارس

منبع: خبرگزاری فارس –

برپایی نخستین نمایشگاه عکس از اعماق خلیج فارس/بدون کپسول به اعماق دریا می‌رفتم

مسعود یارضوی گفت: برای مجموعه عکسهایم دنبال پرتره‌ از موجودات زیر آب نبودم بلکه می‌خواستم از رویدادهای خاص و ترکیب نور و موجودات عکس بگیرم.

خبرگزاری فارس: برپایی نخستین نمایشگاه عکس از اعماق خلیج فارس/بدون کپسول به اعماق دریا می‌رفتم

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری فارس، مجموعه عکس‌های «مسعود یارضوی» از اعماق خلیج فارس و دریای عمان برای نخستین بار در نگارخانه فرهنگسرای اندیشه به نمایش گذاشته می‌شود. این نمایشگاه ساعت 18 شنبه 21 شهریور با نمایش 30 عکس منتخب از این مجموعه گشایش یافته و تا 26 شهریور ادامه دارد.

 

 

مسعود یارضوی درباره این مجموعه اظهار داشت: این عکس‌ها منتخب مجموعه عکس‌هایی است که طی 5 سال از اعماق 2 تا 15 متری آب‌های خلیج فارس و دریای عمان گرفته‌ام.

وی درخصوص نحوه عکسبرداری از اعماق آب خلیج فارس، گفت: برای این مجموعه دنبال پرتره‌ از موجودات زیر آب نبودم بلکه می‌خواستم رویدادهای خاص و ترکیبی از ارتباط نور و موجودات را عکس بگیرم. ضمن اینکه با توجه به شرایط جوی باید زمان مناسبی را برای ورود به دریا و عکاسی از آن در نظر می‌گرفتم چراکه عکسبرداری از اعماق دریا بسیار کار خطیری است و باید سنجیده عمل کرد.

 

 

این عکاس جوان که بدون کپسول اکسیژن به اعماق دریا رفته و عکسبرداری می‌کند، یادآور شد: غواصی اسکین (بدون کپسول) سبب می‌شود تا بهتر بتوانیم با موجودات زیر دریا ارتباط برقرار کنیم؛ وقتی که کپسول و جلیقه همراه‌مان است حباب ایجاد شده و همین حبا‌ب‌ها موجب دور شدن موجودات از غواص می‌شود؛ به همین دلیل ترجیح می‌دهم بدون کپسول وارد آب شوم.

 

 

وی بیان داشت: در مسیر تهیه این عکس‌ها خطرات زیادی همراهم بوده، حتی تجهیزات عکاسی بارها آسیب دید اما می‌خواستم افکار عمومی را با زیبایی‌های طبیعت کشورمان آشناتر کنم و نشان دهم که این زیبایی‌ها فقط مختص خارج از ایران نیست، خطرات را به جان خریدم و خوشحالم که توانستم بخش کوچکی از مخلوقات پروردگار را به مردم نشان دهم.

انتهای پیام/ج

 

دیدگاهتان را بنویسید