٣٠ سال عكاسى عباس كیارستمى در گالرى بوم / منتخبى از ٦ سرى عكس

٣٠ سال عكاسى عباس كیارستمى در گالرى بوم / منتخبى از ٦ سرى عكس

منبع: هنرآنلاین –

 

گالرى بوم میزبان شش دوره عكس هاى عباس كیارستمى مى شود؛ آثارى كه ٣٠ سال عكاسى این سینماگر بین المللى ایران را در بر مى گیرد.

سرویس تجسمی هنرآنلاین: “چهار فصل” عنوان این نمایشگاه است؛ منتخبی از شش سری عکس‌های عباس کیارستمی که در کنار یکدیگر تصویرى جامع از زاویه نگاه او ارائه می‌دهند. این شش سری عبارتند از؛ سفید برفی، راه‌ها، مهتاب، درها و یادها، دیوار، و پنجره رو به حیات، که برخی از آنها برای نخستین بار در ایران به نمایش درمی‌آیند.

این نمایشگاه به زودى آغاز به كار خواهد كرد و جالب اینجاست كه گالری بوم چهارم اسفند ١٣٩١ با نمایش عکس های دیگرى از کیارستمی آغاز به كار كرده بود.

كیارستمى بارها اعلام كرده فضای بصری و مفهومی عکس‌ها و فیلم‌هایش به هم نزدیکند و تاکید دارد: “عکس‌های من، سینمای من را می‌سازد.”

 

عكس هاى كیارستمى در عین سادگی و صراحت در لایه ظاهری، از زبان هنری به مراتب پیچیده تر و نگاه کنایه ای ترى برخوردار است؛ آثارى كه عنوان گران ترین عكس هاى خاورمیانه را نیز به خود اختصاص داده است.

آثارى كه در گالری بوم ارائه مى شوند متعلق به گنجینه این گالرى است و جنبه فروش ندارند؛ گالرى بوم در خیابان ولیعصر، بالاتر از نیایش، ارمغان غربی، پلاک 11 واقع است .

دیدگاهتان را بنویسید